«Платимо гроші за лайки у TikTok»: як не потрапити на гачок шахраїв

10:25, 10 Грудня, 2023

Жителі України і зокрема Кіровоградщини почали отримувати повідомлення з пропозиціями заробити гроші за проставлення вподобайок у соціальних мережах. Пояснюємо, в чому полягає шахрайство та як не потрапити на гачок аферистів.

Пропозиція про «роботу» у соцмережах

Як розповіла «Гречці» кропивничанка Ірина, вона ще у листопаді почала отримувати приватні повідомлення з незнайомих номерів з пропозиціями про роботу. Текст у них дещо різнився, проте суть пропозиції була однакова: пропонувалося ставити лайки певним відео у соцмережах, а за це начебто платитимуть гроші.

«Сам текст українською, проте неоковирний, наче перекладений з іншої мови через автоперекладач. При цьому у мене запитали ім’я – я відповіла, що Ірина, але у діалозі мене потім назвали “сер”», – розповіла кропивничанка.

За словами Ірини, вона зрозуміла, що це шахрайство, тому такі повідомлення видаляла і блокувала номер, звідки їх надсилали. Проте одного разу вона почала переписуватися – з невідомим номером з телефонним кодом +84. Це код країни В’єтнам.

Скріншот


«Я хотіла дізнатися, чи втягують шахраї в це неповнолітніх, тому написала, начебто мені 17 років. Вони відповіли, що їм це не підходить, то я написала, що помилилася і мені 27. Ніяких підтверджень вік в мене не просили», – зазначила вона.

Кропивничанка намагалася дізнатися, що шахраї вимагатимуть, проте на запитання щодо вимог до «працівників» їй відповіли, що треба «дотримуватися принципу отримання грошей».

«Після цього я припинила переписку, бо вже терпіння не вистачило. Шкода, що не вдалося дізнатися, звідки ось ці шахраї беруть номери телефонів», – додала Ірина.

Скріншот

Вподобайки до відео: в чому шахрайство

Як пояснили в головному управлінні Національної поліції в Кіровоградській області, шахраї поширюють через різні месенджери повідомлення, в яких пропонують перейти за надісланими посиланнями та ставити вподобайки до відео в TikTok, або ж писати позитивні відгуки у Google-картах.
Якщо виконати завдання аферистів, можна навіть отримати якісь мінімальні виплати на початку – приблизно від 100 до 500 гривень. Таким чином шахраї входять у довіру та збирають інформацію про банківський рахунок «працівника».

Далі шахраї почнуть розповідати про можливість заробити більше, але за певних умов. Зазвичай такими умовами є оплата якихось послуг чи товару.

«Далі вони пропонують придбати неіснуючий товар за значно вищими цінами. При цьому надають фішингові посилання на шахрайські онлайн-магазини, де треба ввести конфіденційну платіжну інформацію. Так зловмисники отримують доступ до рахунків жертв та привласнюють їх заощадження», – пояснили правоохоронці.

Фахівці з кібербезпеки радять не переписуватися з шахраями навіть на початкових етапах, щоб вберегти власні заощадження, та не переходити за жодними сумнівними посиланнями.
Щоб не потрапити на гачок до шахраїв, потрібно:

  • не довіряти сумнівним пропозиціям легкого заробітку, неофіційному працевлаштуванню;
  • не переказувати гроші на невідомі рахунки;
  • не переходити за невідомими посиланнями, уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту – адже шахраї можуть створювати схожі візуально, фішингові сайти;
  • не повідомляти стороннім інформацію про свої рахунки (номер банківської картки, тризначний код CVV, пароль до онлайн-банкінгу тощо).

Раніше «Гречка» розповідала про 5 основних видів шахрайств з банківськими рахунками та що робити, якщо з картки вкрали гроші.

Останні новини по темі
Різдвяні листівки для дітей: як доєднатися до акції «Диводій» у Кропивницькому
Кропивничан просять допомогти матеріалами на окопні свічки для ЗСУ
Читайте також

Правоохоронці вилучили у 28-річного жителя Кропивницького району арсенал боєприпасів.

11:54, 27 Лютого, 2024

У Кропивницькому затвердили перейменування ще 38 вулиць та провулків. У селищі Новому об’єднають вулицю та провулок і перейменують три вулиці....

11:32, 27 Лютого, 2024

Кропивницький отримав 32 мільйони гривень державної субвенції та дотацій. До міського бюджету на 2024 рік внесли зміни. ...

11:11, 27 Лютого, 2024