5 основних видів шахрайств з банківськими картками та як їм запобігти

11:34, 30 Жовтня, 2023

Шахрайства з банківськими картками – це незаконне використання інформації з банківських карт для крадіжки грошей. Такі шахраї можуть використовувати різні методи та техніки для викрадення  інформації та проведення незаконних операцій.

5 основних методів шарайств з банківськими картками

Ось декілька типових методів шахрайства з банківськими картками:

 1. Фішинг: Шахраї відправляють фішингові листи або повідомлення, які видавалися за легітимні комунікації від банків або інших організацій. Ці повідомлення можуть містити посилання на фальшиві веб-сайти, де користувачам пропонується ввести свою карткову інформацію, яка потім використовується для шахрайських операцій.
 2. Скімінг: Шахраї встановлюють спеціальні пристрої, які зчитують інформацію з магнітних смужок банківських карт при оплаті товарів або послуг. Ця інформація потім використовується для клонування карток або використання для незаконних транзакцій.
 3. Клонування карток: За отриманою картковою інформацією шахраї можуть створити клони банківських карт і використовувати їх для зняття грошей або здійснення покупок на користь зловмисників.
 4. Використання вкрадених даних для онлайн-шопінгу: Зловмисники можуть використовувати вкрадену карткову інформацію для здійснення покупок в інтернет-магазинах або для сплати послуг в онлайн-сервісах.
 5. Використання вкрадених даних для вилучення грошей: Шахраї можуть використовувати вкрадені дані для здійснення переказів або зняття грошей з банківських рахунків жертв.

Як захистититись від шахрайств з банківською карткою

Для захисту від шахрайств з банківськими картками, важливо дотримуватися деяких правил безпеки:

 • Не відправляйте особисту інформацію, таку як номери карток, пін-коди і інші конфіденційні дані поштою або електронною поштою, якщо ви не впевнені в легітимності отримувача.
 • Перевіряйте регулярно витрати і транзакції на своєму банківському рахунку, щоб вчасно виявити незвичайні або незрозумілі операції.
 • Захищайте свою картку від поглядів сторонніх осіб під час оплати товарів або послуг.
 • Використовуйте безпечні паролі для своїх онлайн-банкінг-акаунтів і інших сервісів.
 • Інсталюйте антивірусне програмне забезпечення на свої пристрої та оновлюйте його регулярно.

Якщо ви стали жертвою шахраїв з банківськими картками, негайно звертайтеся до свого банку і поліції для подальших дій і розслідування.

Що робити, якщо з картки вкрали гроші?

Якщо ви підозрюєте, що на вашому банківському рахунку відбувається незаконне знімання грошей або що ваша карта була скомпрометована, дійте негайно для захисту своїх фінансів і особистої інформації. Ось кілька кроків, які ви повинні вжити:

 • Зателефонуйте в свій банк: Зв’яжіться з банком, видавцем вашої картки, за допомогою контактного номера, який ви зазвичай знаходите на зворотній стороні карти або на їхньому веб-сайті. Повідомте банку про ситуацію і про те, що ви підозрюєте шахрайство. Вам може бути потрібно блокувати або скасувати вашу картку.
 • Попросіть заблокувати картку: Попросіть банк заблокувати вашу картку, щоб запобігти подальшим незаконним операціям. Вам може бути видана нова карта з іншими реквізитами.
 • Запитайте про повернення коштів: Питайте банк, чи можливо повернути вам гроші, які були зняті незаконно. В багатьох випадках банки мають процедури для розгляду скарг і повернення втрачених коштів.
 • Подайте заяву в поліцію: Зробіть офіційну заяву в поліції про шахрайство. Надайте всі докази, які у вас є, включаючи відомості про незаконні транзакції та будь-яку доступну інформацію про можливих зловмисників.
 • Змініть паролі і пін-коди: Змініть паролі до свого банківського акаунта та інших облікових записів, пов’язаних з фінансами, щоб запобігти подальшим шахрайським атакам.
 • Повідомте видачу карти: Якщо ви зауважите, що видача вашої карти була втрачена або вкрадена, повідомте про це банку та місцевим правоохоронним органам.
 • Прослідкуйте за фінансовими витратами: Ретельно вивчайте виписку з рахунку, щоб виявити будь-які незвичайні або підозрілі транзакції і негайно повідомляйте про них банк.

Важливо діяти швидко і ефективно, щоб мінімізувати збитки від шахрайства. Банки зазвичай пропонують захист від шахраїв і можуть повернути втрачені кошти, якщо справа розглядається належним чином.

Останні новини по темі
«Моє зимове диво»: вийшла дебютна дитяча книга кропивницької письменниці Вікторії Семененко
Троє постраждалих і одна загибла у ДТП біля Кропивницького: водія лишили під домашнім арештом
Читайте також

У Новомиргородській громаді, що на Кіровоградщині, отримали підтвердження загибелі під час боїв на Донеччині захисника Юрія Іваніцького....

17:37, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому за три дні невідомі підпалили п’ять контейнерів для сміття. Проти порушників відкрили кримінальне провадження....

17:18, 16 Квітня, 2024

Російська пропагандистська «машина» запустила нову інформаційно-психологічну операцію (ІПсО), ціль якої – розколоти українське суспільство на «ухилянтів» та «оборонців», зірвати...

15:24, 16 Квітня, 2024