Покоління війни: роботи художниць з Кіровоградщини потрапили до міжнародної виставки

10:39, 04 Березня, 2024

Роботи художників і художниць з Кіровоградщини потрапили до міжнародної пересувної виставки «Покоління війни». Розповідаємо, що це за роботи і як можна долучитися до проєкту.

Як розповіла «Гречці» художниця з Кропивницького Катерина Гусєва, пересувна виставка «Покоління війни» спочатку виставляється у Києві, а потім подорожує по країнах світу.

«Це такий безперервний процес. Тобто набір робіт і зараз відкритий, туди приймають роботи і дорослих, і дітей», – розповіла вона.

Виставка створена асоціацією з розвитку міжнародних відносин ADRIUM, а презентації робіт у різних країнах проводять українські консульства та посольства. Наприклад, зараз виставка триває у Кракові, про що повідомляє місцеве генеральне консульство України.

«Це унікальний проєкт, який зібрав арт-роботи митців різного віку з усіх куточків України, зокрема з тимчасово окупованих росіянами територій. Художники відображають рефлексії та світогляд українців, які живуть під обстрілами та бомбардуваннями, але залишаються стійкими й незламними у боротьбі за незалежність та європейський вибір України», – йдеться у повідомленні.

Серед робіт, представлених зараз у Кракові, є і картини з Кіровоградщини. Серед них портрет Валерія Залужного, написаний 26-річною кропивничанкою Вікторією Кондратенко.

Портрет Залужного

«У цю виставку потрапила моя робота Театр”. Я писала до неї рецензію, що таке відчуття, що ти зараз знаходишся в театрі, йде вистава, з якою ти не можеш вийти», – пояснила Катерина Гусєва.

Театр Катерина Гусєва
«Театр» Катерини Гусєвої

 Участь у виставках «Покоління війни» є безкоштовною і відкритою для всіх. Щоб долучитися до неї, потрібно надіслати на пошту adrumukraine@gmail.com:

  • фото від однієї до трьох робіт,
  • своє портретне фото,
  • анкетні дані англійською мовою.

В анкеті слід вказати свої ім’я та прізвище, вік, місце проживання, назву, розміри й матеріали та рік створення роботи тощо. З усіма деталями участі можна ознайомитись за посиланням.

Як повідомляла «Гречка», в обласній бібліотеці імені Дмитра Чижевського триває виставка живописних робіт художниці Катерини Гусєвої «Світ пише барвами».

Фото: Генеральне консульство України в Кракові

Останні новини по темі
Юні гирьовики з Кіровоградщини вибороли 17 медалей на чемпіонаті України
Полеглому офіцеру з Кіровоградщини просять надати звання Героя України: петиція
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024