Полеглому офіцеру з Кіровоградщини просять надати звання Героя України: петиція

14:07, 03 Березня, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України розмістили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю із Кіровоградщини Івану Гончаренку звання Героя України посмертно.

Петицію оприлюднила 21 лютого Інна Самойленко.

Іван Гончаренко народився 23 січня 1992 року в Олександрії.

У 2020 році закінчив Одеську військову академію за спеціальністю «військове управління підрозділами десантно-штурмових військ», отримав звання лейтенанта. Був офіцером тактичних військ.

З перших днів повномасштабного вторгнення був на передовій (Северодонецьк, Білогорівка). Був командиром 3-ї роти десантно-штурмових військ, мав звання капітана. За його відвагу та мужність був неодноразово нагороджений.

Мав поранення, та після реабілітації одразу ж повернувся до своїх побратимів.
Останнє бойове завдання було поблизу населеного пункту Білогорівка Северодонецького району Луганської області. Загинув 6 лютого 2024 року під мінометним обстрілом, отримав множинні поранення несумісні з життям.

“Іван був вірним товаришем, надійним командиром, завжди ніс відповідальність за свої слова, дії та вчинки. Товариші по службі завжди бачили в ньому сміливу людину, на яку можна було рівнятись. Ніколи не скаржився на втому та готовий був йти до кінця. Був впевнений в нашій Перемозі. І до останього подиху залишився вірним українському народу та Україні.
Іван був справжнім патріотом та люблячим батьком. У нього залишилась маленька донечка 4-х років, яка так і не дочекалась свого тата на свій день народження. Безліч планів та мрій так і залишились нездійсненними. Гончаренко Іван Іванович, який своїм подвигом довів, що заслуговує на найвищу державну нагороду – Герой України (посмертно),” – йдеться у петиції.

Підписати петицію можна за цим посиланням. Збір голосів триватиме ще 79 днів.

Станом на сьогодні, 3 березня, зібрано 8480 голосів із 25 000 необхідних.

Нагадаємо, минулого тижня “Гречка” повідомляла, що полеглому бійцю з Кіровоградщини Сергію Завірюсі просять надати звання Героя України посмертно.

Останні новини по темі
Покоління війни: роботи художниць з Кіровоградщини потрапили до міжнародної виставки
Суди Кіровоградщини закупили поштових марок на понад 8 мільйонів
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024