Полеглому бійцю з Кіровоградщини просять надати звання Героя України: петиція

16:56, 25 Лютого, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України створили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю Сергію Завірюсі звання Героя України посмертно. Петицію оприлюднила Віта Науменко 8 лютого 2024 року. 

Сергій Завірюха народився 21 квітня 1995 року в місті Долинська Кіровоградської області.
У 2015 році Сергія призвали до армії, після 11 місяців служби він підписав контракт і служив в АТО у десятій гірсько-штурмовій бригаді на Донеччині та на Луганщині оператором зенітно-ракетної установки.

24 лютого 2022 року Сергій добровольцем пішов захищати Україну. З перших днів війни старший солдат Сергій Завірюха боронив підступи до Миколаєва. Був командиром самохідної зенітної установки “Шилка” 35 бригади морської піхоти.  

Захисник загинув 14 березня 2022 року поблизу села Костянтинівка. 

Тоді чотири зенітні установки “Шилка” допомагали 79 штурмовій бригаді вийти з оточення і вели бій проти 400 одиниць ворожої техніки, стримуючи наступ ворога. Коли ситуація стала зовсім загрозливою, Сергій наказав розрахунку своєї установки відступати, а сам продовжував вести бій. Побратими побачили, що снаряд влучив в установку Сергія.

“Сергій Завірюха допоміг вийти з оточення 79-й штурмовій бригаді, врятував життя своїм підлеглим бійцям ціною власного життя. Загинув в нерівному бою з силами ворога, що в кілька разів переважали оборону. Захисник вартий почесного звання Герой України. Його життя – приклад мужності й відваги, патріотизму та самопожертви заради порятунку інших”, – йдеться в тексті петиції. 

На Фейсбук-сторінці “Історії полеглих захисників” зазначають, що морпіх Сергій Завірюха з позивним Скіф до червня 2023-го року вважався зниклим безвісти. Був нагороджений відзнаками та подякою.

За життя займався пасікою, сіяв соняхи та пшеницю. Любив рибалити та ходити на полювання, цікавився історією.

Підписати петицію можна за цим лінком. Збір голосів триватиме ще 73 дні.

Станом на сьогодні, 25 лютого, зібрано 12409 голосів із 25 000 необхідних.

Нагадаємо, рідні полеглих захисників з Кіровоградщини опублікували електронні петиції про присвоєння воїнам посмертно звання Героя України і закликають громадян долучитися до збору підписів.

Останні новини по темі
Новгородківська громада повідомила про загибель захисника
“Янгол з наплічника”: кропивничан запрошують на поетично-музичний вечір 
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024