Приніс підроблену довідку в ТЦК: на Кіровоградщині ухилянту оголосили вирок

16:27, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації.

Як зʼясувала кореспондентка «Гречки» у Єдиному державному реєстрі судових рішень, вирок оголосив Маловисківський районний суд.

За матеріалами справи, обвинувачений у жовтні 2022 року по повістці пройшов військово-лікарську комісію і був визнаний придатним до служби. Його поперредили промобілізацію.

Проте чоловік замовив у невстановленої слідством людини підробну довідку ВЛК про начебто непридатність до служби. У фейковій довідці стояла дата: 27 грудня 2022 року.

У січні 2023 року він приніс цю підроблену довідку у Територіальний центр комплектації, де на її основі його виключили з військового обліку.

Згодом його обвинуватили у використанні підробленого документа та ухилянні від призову під час мобілізації ( стаття 336 та частина 4 статті 358 Кримінального кодексу). Санкція першої статті передбачає до двох років обмеження волі, а друга – до 5 років позбавлення волі.

Обвинувачений пішов на угоду з прокурором. Згідно з угодою, він визнав свою провину повністю, натомість сторона обвинувачення вимагала покарання у вигляді позбавлення волі з умовним терміном.

Суд визнав угоду дійсною і затвердив її.

«Призначити покарання у виді чотирьох років позбавлення волі  з випробуванням встановивши іспитовий строк на три роки», – йдеться у вироці суду.

Якщо чоловік протягом трьох років не порушить умов іспитового терміну і не вчинить жодного злочину, то це звільнить його від ув’язнення.

Варто уточнити, що перебування на умовному терміні за ухиляння не звільняє людину від мобілізації. На цьому наголосив керівник Головного слідчого управління України Максим Цуцкірідзе в інтерв’ю «Цензор.нет». На запитання, чи умовні терміни за ухиляння від мобілізації означають, що людину не призвуть на цей період, він відповів:

«Ні, вони і надалі підлягають мобілізації. Умовний термін більше про те, що якщо людина вчинить повторно те саме, то тоді вже буде реальний строк».

Раніше «Гречка» пояснювала, що які юридичні норми діють, якщо обвинувачену у кримінальному злочині людину мобілізували.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Новомиргородська громада повідомила про смерть захисника
Сервісний центр МВС Кіровоградської області доєднали до спільного підрозділу: що зміниться
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024