Реконструкція стадіону у Добровеличківці: хто підрядник й у чому його обвинувачують

15:55, 05 Серпня, 2024

На Кіровоградщині директора фірми-підрядника судитимуть за привласнення 2,5 мільйона гривень на реконструкції стадіону дитячої спортшколи у Добровеличківці. «Гречка» з’ясувала, що аудитори виявляли порушення ще під час тендеру.

Про направлення справи до суду Кіровоградська обласна прокуратура повідомила у понеділок, 5 серпня.

За версією слідства, підрядник, який реконструював стадіон дитячо-юнацької спортшколи у Добровеличківці, вніс у документи неправдиву інформацію.

«Завищив вартість виконаних робіт на 2,5 мільйона гривень. Як наслідок, незаконно отримав зазначені кошти з бюджету», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Директора фірми-підрядника обвинувачують у у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем та у підробленні документів (ч 2, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Тендер із двома перевірками та знайденими порушеннями

Як з’ясувала кореспондентка «Гречки» у системі Prozorro, у грудні 2021року Добровеличківська ДЮСШ провела тендер на реконструкцію стадіону. За роботи готові були віддати 52 454 279 гривень.

Пропозиції надійшли від двох підприємств. Переможцем визнали ТОВ “Будівельна компанія “МД-ГРУП”, яка готова була провести реконструкцію за 52 400 858 гривень, що фактично було менше за пропозицію конкурента на 49 тисяч гривень. З ним й уклали договір , за яким мали провести реконструкцію до кінця 2022 року.

У лютому 2022 року закупівлею зацікавилася Держаудитслужба та  розпочала її перевірку.

Причиною моніторингу вказали:

«Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель».

За результатами цієї перевірки констатували, що порушень не виявили.

Однак, вже наприкінці березня Держаудитслужба розпочала нову перевірку цієї закупівлі, вказавши ту ж саму причину.

Цього ж разу порушення таки виявили. У своїх висновках аудитори вказали, що укладений між замовником і підрядником договір не відповідає проєкту договору, який був у тендерній документації підприємства. Зокрема в укладеному договорі опустили деякі пункти, що стосуються фінансування та обсягу робіт.

Натомість додали нові умови, яких не було у проєкті договору. Наприклад, такі як, «Виконавець не зобов’язаний узгоджувати з Замовником постачальників матеріалів і устаткування», або ж умову, що при зміні цін можна укладати додаткову угоду про це, фактично змінюючи вартість у закупівлі, а ще те, що виконавець може пропонувати зміни до проєктно-кошторисної документації та інше.

Відтак, Держаудитслужба зобов’язала припинити зобов’язання обох сторін, тобто фактично зупинити роботи і їх фінансування. Цей висновок оприлюднили 14 квітня 2022 року.

Проте, замовник, тобто Добровеличківська ДЮСШ, 28 квітня 2022 року навела низку пояснень із закону, стверджуючи, що все було правомірно.

У поясненнях зокрема говорять, що є заборона змінювати істотні умови договору (предмет, ціна, строк виконання робіт, тощо) порівняно зі змістом тендерної пропозиції. Але стверджують, що не забороняється змінювати формальне викладення пунктів та розділів договору і вони можуть  відрізнятися від проєкту договору, який є додатком до тендерної документації та тендерної пропозиції, якщо при цьому не змінюються істотні умови договору. 

Крім того, замовник ще й послався на те, що 13 березня 2022 року Кабмін прийняв постанову № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану»,  якою встановлено, що під час воєнного стану припиняється проведення планових та позапланових перевірок державними аудиторами.

Що відомо про підрядника

Відтак, договір лишився чинним і роботи продовжили. Більше того, з того часу було укладено ще дві додаткові угоди, якими продовжили термін виконання реконструкції спочатку до кінця 2023 року, а потім і до кінця 2024 року. Продовжили терміни обидва рази, посилаючись на форс-мажорні обставини, а саме війну.

Зазначимо, згідно з інформацією аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «Будівельна компанія “МД-ГРУП”» зареєстроване у Києві. Власниками підприємства є Вікторія Макаренко та Дмитро Усатенко. Фірма існує понад 11 років. За цей час там 5 разів змінювали директорів. Зокрема, із січня 2020 року директором вказано було Віктора Волковського, а із червня 2023 року — Данила Доценка.

Після 2021 року ТОВка отримала лише три підряди у лютому 2022 року: на постачання певних металевих конструкцій, профнастилу та труб для Добровеличківської лікарні на загальну суму 49 930 гривень. Більше з того часу і до сьогодні жодного держпідряду фірма не отримувала.

Раніше «Гречка» повідомляла, що перед судом постане директор підприємства, яке будувало сільську амбулаторію в Голованівській громаді на Кіровоградщині.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Читайте також

Захиснику з Маловисківської громади Сергію Сімонову, який загинув у бою проти окупантів, просять присвоїти звання Героя України (посмертно). Пояснюємо, як підписати відповідну п...

16:50, 20 Квітня, 2025

Спортсмени і спортсменки команди «Інваспорт» вибороли 15 медалей на всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» з плавання та параплавання....

14:48, 20 Квітня, 2025

У Кропивницькому підприємців і підприємиць запрошують на безоплатний тренінг із користування обліковими програмами та банківськими сервісами, такими як LiqPay, Portmоne, MonoPay...

14:10, 20 Квітня, 2025