Рідна людина зникла або в полоні: як отримати безоплатну психологічну допомогу

10:16, 23 Травня, 2024

В Україні стартувала програма психологічної допомоги жінкам, які переживають невизначену втрату – їхні рідні перебувають у полоні або зникли безвісти.

За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, наразі понад 8 тисяч українців знаходяться у російському полоні, десятки тисяч військовослужбовців та цивільних вважаються зниклими безвісти. 

“Очікування звістки про долю близької людини на фронті може тривати місяцями чи навіть роками. Більшість дружин військових зізнаються, що з моменту, коли чоловік потрапив у полон чи перестав виходити на зв’язок, їхнє життя ніби зупинилось. Невідомість відбирає у жінки сили та бажання рухатися далі”, – пояснюють  ініціатори програми психологічної підтримки – Благодійний фонд Future for Ukraine.

Психологічна підтримка близьких, чиї рідні зникли на війні чи перебувають у полоні, стає терміновим завданням держави та суспільства. Адже накопичуючи стійкість та емоційну стабільність, жінки отримують ресурс не лише керувати власним життям та піклуватися про дітей, а й бути підтримкою та стимулом для чоловіків, які очікують на звільнення з полону. 

Саме тому благодійний фонд Future for Ukraine, у межах власного проєкту GIDNA, започаткував програму кваліфікованої психологічної допомоги для українських жінок, які переживають невизначену втрату.

Першими учасницями програми стали  14 жінок з Асоціації родин захисників «Азовсталі». Анна Грубая, керівниця проєктів та програм напряму «Допомога жінкам» FFU, розповіла про їхні відгуки.

“У рамках нашої роботи та зворотного зв’язку від жінок ми бачимо значні покращення їхнього стану, разом із тим, невизначеність ситуації потребує тривалої допомоги. Саме тому, кожна жінка, звернувшись до проєкту, гарантовано отримує 16 безоплатних сесій з психологом, а також щомісячну підтримку після проходження курсу групових консультацій. Таким чином це дає змогу надати максимальну підтримку жінкам”, розповіла Анна Грубая.

Ольга Андріанова, співзасновниця Асоціації родин захисників «Азовсталі» говорить, що потреба у кваліфікованій психологічній допомозі жінкам дуже висока.

“У нашому суспільстві досі немає розуміння, як почуваються жінки, чиї рідні перебувають у полоні чи зникли безвісти. Жінкам часто ставлять некоректні запитання, і це морально важко. Саме у групах, де знають, про що твій біль, вони отримують підтримку. Індивідуальні консультації з кваліфікованим психологом дають необхідну підтримку, розуміння та можливість зміцнити свій ментальний стан”, — розповідає Ольга. 

Подати заявку на участь у безоплатній програмі кваліфікованої психологічної допомоги можна на сайті проєкту GIDNA

Останні новини по темі
Читайте також

До Кропивницької міської ради за два дні надійшло 318 заяв від містян про пошкоджене внаслідок масованого російського обстрілу дронами....

09:47, 22 Березня, 2025

У ніч на 20 березня росіяни здійснили наймасовішу від початку війни атаку «шахедами» на Кропивницький.  Один з них вибухнув прямо перед будинком кропивничанки Алли Бойко. В...

17:42, 21 Березня, 2025

На Кіровоградщині Онуфріївська громада повідомила про загибель воїна.

17:01, 21 Березня, 2025