Реальний термін за психологічне насильство: в Олександрії винесли вирок чоловікові

10:50, 17 Лютого, 2025

В Олександрії суд засудив до обмеження волі місцевого мешканця, який чинив психологічне насильство до власної матері.

Від адміністративної відповідальності — до кримінальної

Як зʼясувала кореспондентка «Гречки» у Єдиному держреєстрі судових рішень, обвинувачений вже не вперше поставав перед судом. Він мав чотири судимості за крадіжки та відбув відповідні покарання.

Згідно із судовим документом, обвинувачений проживав в одному будинку зі своєю матірʼю.

«Вчиняв домашнє насильство, пов`язане з дією на психіку матері, що виражається в розпалюванні конфліктів, поряд з образами, принижуванням та погрозами», — йдеться в обвинуваченні.

Те, що психологічне насильство обвинувачений вчиняв систематично, підтвердили відповідними адміністративними протоколами. Так, у 2023 році його засудили до штрафу за вчинення насильства в сім’ї (частина 2 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Та попри притягання до адміністративної відповідальності, чоловік не зупинився. Вже через півтора місяця після штрафу він вчинив порушення знов. Суд встановив, що обвинувачений напідпитку прийшов додому та почав ображати матір нецензурними словами. При цьому потерпіла відчувала психологічні страждання та емоційний дискомфорт. 

Його дії кваліфікували як домашнє насильство, а саме умисне систематичне вчинення психологічного насильства щодо людини, з якою він перебуває у сімейних відносинах. Це стаття 126-1 Кримінального кодексу, санкція якої передбачає покарання від громадських робіт до двох років позбавлення волі.

У суді обвинувачений повністю визнав свою провину.

«Пояснив, що конфлікти виникають, коли він перебуває в алкогольному сп`янінні. Він ображає словесно, висловлюється на адресу матері нецензурно та погрожує ножем, чи сокирою», — записано зі свідчень обвинуваченого.

Ще одним доказом стали результати судової психологічної експертизи, які підтвердили, що жінка зазнавала систематичного психологічного тиску зі сторони свого сина.

Виправний центр для засудженого

Суд врахував щире каяття підсудного. Проте обставини, які обтяжують його провину, є те, що він вже не вперше чинив правопорушення до літньої людини, при цьому напідпитку.

Обвинувачений проживає з матірʼю, власного житла не має. Тому обмежувальні заходи, такі як заборона наближатися до потерпілої, неможливі. 

«Суд  приходить до висновку, що необхідним та достатнім для виправлення та запобігання нових правопорушень буде призначення покарання лише у виді обмеження волі», — йдеться у документі.

Відповідно суд визнав чоловіка винним у вчиненні домашнього насильства і призначив покарання у вигляді одного року обмеження волі.

Також він має сплатити 10 660 гривень судових витрат.

Довідково:

Обмеження волі — це кримінальне покарання, яке полягає у триманні людини у виправних центрах (виконавчих установах відкритого типу). тобто це центр, де засуджених не ізолюють від суспільства, водночас вони перебувають під наглядом та залучаються до праці в обовʼязковому порядку.

Раніше «Гречка» писала про те, як на Кіровоградщині відпускають з-під арешту обвинувачених у зґвалтуванні.

Підтримай

команду “Гречки”

Останні новини по темі
Читайте також

У ніч на 20 березня ворог масовано атакував Кропивницький ударними дронами. Патрульна поліція області показала відео, як у під час атаки евакуювали людей, які опинилися в епіцен...

21:10, 20 Березня, 2025

Марʼянівська, Кетрисанівська, Соколівська і Гайворонська громади повідомили про загибель земляків, які стали на захист українського народу від російських загарбників....

18:38, 20 Березня, 2025

Унаслідок масованої атаки дронами 19 березня у Кропивницькому пошкоджено понад 70 приватних будинків та 17 багатоповерхівок, інфраструктуру, школу та храм....

17:28, 20 Березня, 2025