Шантаж світлом у боротьбі за підвал? Будинок залишився без електрики через перерізані дроти

15:26, 25 Червня, 2024

У центрі Кропивницького зранку 25 червня невідомі люди перекрили підвал багатоквартирного будинку, де виявилися перерізаними дроти в електрощитовій. Внаслідок цього від ранку 25 червня всі мешканці будинку, а також сусідні кав’ярні, кафе та банк залишаються без світла.

Це вже не перший конфлікт між жителями ОСББ та представниками людини, яка, за їх словами викупила підвал будинку. Подробиці дізналася «Гречка».

Підвал будинку чи приватна власність?

Нагадаємо, що це вже не перший конфлікт між жителями ОСББ «Реформатор» по вулиці Театральна, 31 та людьми, які нібито викупили підвал будинку та оголосили його приватною власністю.

Раніше жителі ОСББ не один рік судилися з приватним підприємством «Інгуша» за приміщення підвалу площею 251 квадратний метр, і пройшовши всі інстанції, отримали рішення на їхню користь.

Весь цей час підвал був під арештом, що не дозволяє відчуження: тобто купити чи продати майно, яке є предметом розгляду суду, не можна.

Та на початку червня невідомі заблокували підвал, сказавши, що вони є представниками нового власника. Адвокатка Яна Бойко, яка також була тоді на місці, заявила кореспондентці «Гречки», що вона є представницею нового власника, який купив приміщення підвалу у ПП «Інгуша». 

підвал скандал Кропивницький адвокатка Яна Бойко
адвокатка Яна Бойко

«У мене є документ, завірений нотаріусом. Якби приміщення було під арештом, тоді нотаріально завірити купівлю було б неможливо. Тому мій клієнт є законним власником», — заявила вона.

Голова ОСББ «Реформатор» Сергій Козярук пояснив, що вони отримали постанову суду, за якою купівля підвалу приватним підприємством «Інгуша» у 2005 році визнана недійсною. Також суд зобов’язав передати приміщення назад до ОСББ.

«Ми подали документи про передачу права власності, та ця процедура нешвидка. Мабуть, поки ми це оформляємо, відповідно був знятий арешт з підвалу. Можливо, в цей момент якраз “Інгуша” і оформили продаж іншому власнику», — поділився здогадками Сергій Козярук.

Тоді невідомі чоловіки, які заблокували підвал, заявили жителям будинку, що хочуть перенести електричну щитову коробку з підвалу до під’їзду.

підвал скандал Кропивницький 3

Проте згодом мешканці ОСББ змогли отримати доступ до приміщення і до загальнобудинкових комунікацій.

Перерізані електродроти у підвалі

У вівторок, 25 червня, жителі будинку по вулиці Театральній, 31 виявили, що в них немає електрики — хоч за графіком відключень мало б бути.

«У підвалі щитова пошкоджена. Оці невідомі чоловіки, які відмовилися представитися, не пускають нас до підвалу. Ми викликали поліцію і працівників обленерго», — розповів кореспондентці «Гречки» мешканець будинку Володимир.

Двері до підвалу відчинені, проте біля них стояли декілька чоловіків, які відмовилися представитися. Поруч стояла адвокатка Яна Бойко.

«Підвал — це приватна власність. Власник не заперечує, щоб приїхали енергетики та відремонтували все, що там пошкодилося. Ми не допускаємо сторонніх осіб туди», — сказала вона кореспондентці.

На запитання журналістки, чи не несе власник підвалу відповідальності за пошкодження комунікацій ОСББ, що у підвалі, адвокатка відповіла, що «потрібно ще розібратися, як була пошкоджена щитова і ким». Вона додала, що з цими чоловіками, які стоять біля входу до підвалу, вона не знайома і не знає, хто вони, а прибула сюди, тому що їй подзвонив власник.

«Рішення суду стосується попередніх власників, а не цього власника, що зараз», — сказала Яна Бойко.

На місце прибули правоохоронці. Капітан поліції Максим Тимко розповів, що поліцію викликали жителі будинку і повідомили, що виявили у підвалі пошкоджену щитову коробку.

«Коли ми прибули, тут вже були представники власника: адвокатка і чоловіки, як я розумію, його знайомі. Оскільки одна зі сторін конфлікту говорить, що це їхня власність, ми не наважилися туди зайти, оскільки нам заборонили. Вони пред’явили нам документи на право власності, завірені нотаріально у травні 2024 року», — розповів він.

Правоохоронець додав, що на місці працює дізнавач, який приймає заяву від мешканців будинку. 

«Як ми зрозуміли, тут конфлікт між власником підвалу і мешканцями будинку. Тому ми поки перебуваємо тут, щоб не допустити бійки», — додав Максим Тимко.

Коли до ОСББ «Реформатор» прибули працівники «Кіровоградобленерго», то чоловіки, які відмовилися представитися, їх пропустили всередину. Кореспондентці «Гречки», яка хотіла також спуститися до підвалу і сфотографувати пошкодження щитової, вони перегородили шлях. Адвокатка Яна Бойко сказала, що це приватна власність.

«Це приватна власність, ви не маєте права туди заходити. Власник заборонив», — заявила вона.

Хто саме є власником, чиї інтереси вона представляє, адвокатка відмовилася називати кореспондентці. Як і показувати той документ, який підтверджує право власності.

«Я показала документ поліцейським, цього достатньо», — сказала вона.

За словами голови ОСББ «Реформатор», ПП «Інгуша» продали підвал будинку людині на ім’я Асаді Рустам Лугманович.

Коли ж Сергій Козярук спробував зайти до підвалу, то один з чоловіків, який не представився, виштовхав його силою.

Відео надав Володимир, житель ОСББ «Реформатор»

Представник «Кіровоградобленерго» Сергій Руденко повідомив, що на щитовій зірвані запобіжники і перерізані дроти.

підвал скандал Кропивницький дроти 1
підвал скандал Кропивницький дроти
Фото надали мешканці ОСББ

Коли енергетики вийшли з підвалу, до них підійшла адвокатка Яна Бойко і сказала, що власник, чиї інтереси вона представляє, не проти, якщо комунікації винесуть з підвалу, але забороняє їх ремонтувати.

«Щитова коробка — це в зоні відповідальності ОСББ, а не обленерго, тому ми не можемо приймати рішення щодо неї. Переносити щитову коробку з підвалу у під’їзд займе багато часу. Якби нам дали полагодити її, то ми справилися за день — може, й до вечора б вже світло було у людей», — розповів один з представників «Кіровоградобленерго» Сергій Руденко.

В цей час до під’їзду підійшла працівниця кафе «Львівські круасани», що розташований біля площі Героїв Майдану. У спілкуванні з жителями будинку вона сказала, що кафе, як і сусідні з ним заклади, весь ранок без світла. Також без світла банківська установа поруч. На її запитання, коли ж воно з’явиться, присутні відповісти не змогли. 

Розв’язання проблеми — коштом ОСББ

Опівдні 25 червня до будинку по вулиці Театральній, 31 приїхала спецтехніка «Кіровоградобленерго». Як пояснив кореспондентці «Гречки» начальник Кропивницького міського РЕМу Сергій Руденко, енергетики зі своєї сторони запропонували витягнути кабелі з підвалу через зовнішній вхід і під’єднати їх зовні.

підвал скандал Кропивницький  електрики
підвал скандал Кропивницький 2

«Тут наші абоненти, і ми не хочемо залишати їх без електрики. Таким чином вони вже найближчим часом матимуть світло», — пояснив він.

Проте роботи електриків та обладнання доведеться оплачувати з кишені ОСББ.

«Скільки це коштуватиме, ми не знаємо поки що», — додав Сергій Руденко.

Голова ОСББ Сергій Козярук сказав, що мешканці будинку готові йти й до міської, й до обласної влади. За фактом пошкодження майна 25 червня вони подали заяву до поліції. Також вони подали позов до суду, щоб витребувати у Рустама Асаді підвальне приміщення їхнього будинку. Обґрунтували позов тим, що ПП «Інгуша» знали про рішення суду і були ознайомлені з актом державного виконавця щодо повернення підвалу до ОСББ, тому продаж, здійснений травні 2024 року, був незаконним.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
На Кіровоградщині черги відключень світла можуть змінювати: чому
На ремонт дахів двох кропивницьких гімназій можуть виділити 36 мільйонів
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024