Судова тяганина на 12 років: у Кропивницькому засудили фермера за розтрату 2 мільйонів

17:43, 23 Лютого, 2024

У Кропивницькому суд виніс вирок керівнику фермерського господарства, який взяв мільйонні позики у приватної особи начебто для підприємства, проте привласнив гроші собі.

Позичив два мільйони на ім’я підприємства

Як з’ясувала журналістка «Гречки» у Єдиному держреєстрі судових рішень, вирок виніс Кіровський міськрайонний суд у Кропивницькому 20 лютого 2024 року.

Згідно з матеріалами справи, обвинувачений у 2012 році був головою фермерського господарства «Ткач Анатолій Павлович». Тоді, за версією слідства, він взяв позику від імені підприємства на суму у 2 мільйони 120 тисяч гривень.

«Обвинувачений передав потерпілому розписку від імені голови фермерського господарства. Він фактично отримав від потерпілого  2 120 000 гривень готівкою, при цьому не мав наміру їх повернути», – йдеться в обвинуваченні.

Отримані гроші обвинувачений не поклав у касу підприємства, а забрав собі. У суді обвинувачений свою провину не визнав.

Під час засідання допитали потерпілого. Той сказав, що у договорі, які вони підписали, що позичальник зобов`язується повернути позику, еквівалентну на день розрахунку 265 тисяч доларів США. А свій підпис у договорі обвинувачений підкріпив печаткою фермерського господарства. Також він надав як підтвердження оригінал квитанції до прибуткового касового ордера з підписом бухгалтерки підприємства. Варто зауважити, що на той час на фермерстві бухгалтеркою працювала дружина обвинуваченого.

«Дав згоду на позику, оскільки неодноразово брав кошти на тотожні цілі та повертав їх. Крім того, потерпілий разом з сином обвинуваченого створили приватне підприємство Кіровка Агро”, де спільно діяли для розвитку сільськогосподарського виробництва», – зазначено у матеріалах справи.

Сторона обвинувачення довела, що чоловік, який взяв позику, фактично не використав її в інтересах господарства, а забрав собі. Щоб приховати, що не має касира і не вносить гроші в касу підприємства, попросив цю роль зіграти свою дружину-бухгалтерку. Він не виконав на себе зобов’язань, вказаних у підписаному договорі про повернення позики та ухилявся від зустрічей з потерпілим.

Також після отримання позики у два мільйони обвинувачений переоформив сільськогосподарські угіддя та трактор підприємства на інше фермерське господарство – «Віра Вікторія». Очолює це ФГ… його дружина.

Судова тяганина на 12 років

Не отримавши в обумовлений термін борг з відсотками,  позичальник подав до суду про стягнення з підприємства «Ткач А.П.» 1 мільйона 920 тисяч гривень. Суд у 2014 ухвалив рішення на користь позивача. Проте судова тяганина на цьому не скінчилася, адже згодом виявилося, що гроші забрала собі не юридична особа, а фізична.

Вже у 2016 році прокурор надав суду відмову від підтримки державного обвинувачення, тож кримінальне провадження з відповідним обвинуваченням продовжили вже як приватне.

Вирок суд виніс через 12 років після подій, які визнали злочином – у лютому 2024 року. Чоловіка визнали винним у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.

«Призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 7 років з позбавленням права обіймати керівні посади два роки з конфіскацією усього приватного майна», – йдеться у вироці суду.

Також суд зобов’язав засудженого виплатити потерпілому 8 378 971 гривні згідно із цивільним позовом та компенсувати  трохи більше 10 тисяч гривень судових витрат на експертизу.

Раніше «Гречка» повідомляла, що у підприємця відсудили гектар землі по вулиці Героїв-рятувальників у Кропивницькому. Суд визнав, що землю той отримав незаконно.

Останні новини по темі
Турнікет в жіночій сумочці: як живе місто на другий рік повномасштабної війни
повномасштабне вторгення
На щиті: шість громад на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024