“Треба більше годин в добі”: як на Кіровоградщині молодь навчатиме тайм-менеджменту
Школярі із Новоукраїнки згуртувались та розробили власний проєкт, аби навчати інших підлітків тайм-менеджменту. Про те, як виникла ідея, чому тема планування часу для молоді є актуальною та як планують втілювати проєкт у життя дізнавалася “Гречка”.
До шкіл Новоукраїнської громади, як і до інших громад Кіровоградщини, приїздили представники міжнародної інноваційної програми UPSHIFT, пропонуючи долучитись до проєкту. Розказували про можливості й переваги програми, менторську та фінансову підтримку. Під час таких зустрічей старшокласники, які вже між собою товаришували, оскільки разом їх об’єднувало спільне хобі – бальні танці, вирішили створити команду “Маска” і доєднатися до програми.
Команда “Маска”
Старшокласники Марія, Антон, Софія, Крістіна й Аліна вирішили сформувати команду, яку назвали “Маска” (символічна назва за першими буквами своїх імен). Вони вирішили дослідити проблему серед молоді своєї громади методом опитування. У ході спілкування, а також опитування в соцмережах дійшли висновку, що все частіше прослідковується проблема, яка стосується планування власного часу.
“Раціональний розподіл часу в житті важливий, адже хочеться, щоб часу нам вистачало на все, в тому числі і на спілкування з друзями та відпочинок. А ключовим рішенням було те, що в розмові з подругою я почула, як вона казала про те, що їй катастрофічно не вистачає часу і бракує додаткових годин в добі, тут я зрозуміла, що наша команда рухається в потрібному напрямку, щоби вирішити таку проблему сучасності”, поділилася комунікаційниця команди Софія Совенко.
За її словами, подаючись на участь в програмі, думали багато над проєктом та реалізацією ідеї. Опісля навчання, яке тривало протягом 14-17 березня, дійшли висновку, що потрібно залучати фахівців.
Як навчатимуть тайм-менеджменту
“Ми плануємо залучити фахівця з тайм-менеджменту, пройти в нього навчання, створити й наповнювати інформаційним контентом соцмережі (Facebook та Instagram сторінки), а також поширювати свої знання серед однолітків. Хочеться залучати до такої просвітницької роботи однодумців зі школи, молодіжних просторів громади”, – зазначила підлітка.
Разом з фахівцем проводитимуть різного формату заходи та створять корисну брошуру-методичку та підбірку корисних перевірених додатків з планування та розподілу часу.
За словами дівчини, кожен учасник команди працює за своїм напрямком: Марія веде соціальні мережі проєкту, Софія відповідає за загальну комунікацію, решта за стратегію розвитку ініціативи та залучення молоді.
Софія стверджує, що і надалі команда продовжуватиме розвивати свій проєкт, вести соціальні сторінки, зокрема TikTok та Instagram, на яких публікуватимуть поради і відеопояснення з основ керування часом та технологій підвищення ефективності використання свого часу.
“Гречка” раніше повідомляла про те, як у Кропивницькому підлітки за підтримки міжнародних партнерів об’єднались і створили команди, в яких розробили індивідуальні проєкти аби зробити життя громади кращим.
Вони розробили власні бізнес-плани, отримали кошторис і втілили ідеї в життя: проєкт з фінансової грамотності, просвітницька робота щодо популяризації здорового харчування, ментальна підтримка юних волонтерів та решта інших.
Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею