Тричі «забула» про зарплату: на Кіровоградщині засудили жінку за шахрайство при отриманні соцвиплат

На Кіровоградщині винесли вирок місцевій жительці, яка тричі подавала заяву на отримання соцвиплат як малозабезпеченій, «забувши» вказати свою зарплату.
Як з’ясувала кореспондентка «Гречки» у Єдиному державному реєстрі судових рішень, вирок обвинуваченій виніс Новоархангельський районний суд у лютому 2024 року.
Згідно з матеріалами справи, обвинувачена у січні 2019 року звернулася до місцевого відділу соціального захисту, щоб отримати держдопомогу, а саме виплати на дітей, які передбачені для малозабезпечених матерів-одиначок. Разом із заявою на отримання такої держдопомоги потрібно подати декларацію про доходи. В цій декларації жінка «забула» вказати свою зарплату, яку отримує у місцевій агрофірмі. І наступні пів року отримувала державні виплати на загальну суму у 16 954 гривні.
Вже у вересні 2019 року обвинувачена знову написала заяву на отримання держдопомоги. Вона знову не вказала у декларації, що працює в агрофірмі. Та цього разу виплати їй не призначили.
«Допомогу не було нараховано, оскільки працівники виявили факт приховання доходів. Соціальну допомогу не було призначено у зв’язку із перевищенням середньомісячного доходу рівня прожиткового мінімуму для сім’ї», – йдеться у матеріалах справи.
Та обвинувачена втретє звернулася до цього ж відділу соцзахисту у лютому 2020 року. І втретє у декларації про доходи не вказала, що продовжує працювати у тій же агрофірмі і отримувати зарплату там. Цього разу у виплатах їй також відмовили.
За ці дії місцеву жительку обвинуватили у заволодінні чужим майном шляхом обману та повторному шахрайстві (ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України). Також до справи доєднали цивільний позов про відшкодування завданих витрат державі.
Обвинувачена у суді провину визнала, також погодилася з вимогами цивільного позову. Суд врахував, що злочин є нетяжким, а також щире каяття обвинуваченої.
«Визнати винною. Покаранням визначити позбавлення волі на строк один рік. Звільнити від відбування призначеного покарання, якщо вона протягом року іспитового строку не вчинить нового злочину», – йдеться у вироці.
Також засуджена повинна повернути управлінню соцзахисту 16 954 гривні раніше отриманої держдопомоги.
Раніше «Гречка» інформувала про шахрайську схему, коли аферисти представляються від імені Нацбанку і пропонують фейкові «соцвиплати».
Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею
ОНОВЛЕНО: у тексті виправлено «у грудні» на «у січні». Просимо вибачення за допущену помилку.