Тричі «забула» про зарплату: на Кіровоградщині засудили жінку за шахрайство при отриманні соцвиплат

13:28, 17 Лютого, 2024
ОНОВЛЕНО

На Кіровоградщині винесли вирок місцевій жительці, яка тричі подавала заяву на отримання соцвиплат як малозабезпеченій, «забувши» вказати свою зарплату.

Як з’ясувала кореспондентка «Гречки» у Єдиному державному реєстрі судових рішень, вирок обвинуваченій виніс Новоархангельський районний суд у лютому 2024 року.

Згідно з матеріалами справи, обвинувачена у січні 2019 року звернулася до місцевого відділу соціального захисту, щоб отримати держдопомогу, а саме виплати на дітей, які передбачені для малозабезпечених матерів-одиначок. Разом із заявою на отримання такої держдопомоги потрібно подати декларацію про доходи. В цій декларації жінка «забула» вказати свою зарплату, яку отримує у місцевій агрофірмі. І наступні пів року отримувала державні виплати на загальну суму у 16 954 гривні.

Вже у вересні 2019 року обвинувачена знову написала заяву на отримання держдопомоги. Вона знову не вказала у декларації, що працює в агрофірмі. Та цього разу виплати їй не призначили.

«Допомогу не було нараховано, оскільки працівники виявили факт приховання доходів. Соціальну допомогу не було призначено у зв’язку із перевищенням середньомісячного доходу рівня прожиткового мінімуму для сім’ї», – йдеться у матеріалах справи.

Та обвинувачена втретє звернулася до цього ж відділу соцзахисту у лютому 2020 року. І втретє у декларації про доходи не вказала, що продовжує працювати у тій же агрофірмі і отримувати зарплату там. Цього разу у виплатах їй також відмовили.

За ці дії місцеву жительку обвинуватили у заволодінні чужим майном шляхом обману та повторному шахрайстві (ч. 1 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України). Також до справи доєднали цивільний позов про відшкодування завданих витрат державі.

Обвинувачена у суді провину визнала, також погодилася з вимогами цивільного позову. Суд врахував, що злочин є нетяжким, а також щире каяття обвинуваченої.

«Визнати винною. Покаранням визначити позбавлення волі на строк один рік. Звільнити від відбування призначеного покарання, якщо вона протягом  року іспитового строку не вчинить нового злочину», – йдеться у вироці.

Також засуджена повинна повернути управлінню соцзахисту 16 954 гривні раніше отриманої держдопомоги.

Раніше «Гречка» інформувала про шахрайську схему, коли аферисти представляються від імені Нацбанку і пропонують фейкові «соцвиплати».

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

ОНОВЛЕНО: у тексті виправлено «у грудні» на «у січні». Просимо вибачення за допущену помилку.

Останні новини по темі
Навчитися фрилансу онлайн: як зареєструватися на безкоштовні курси для молоді з інвалідністю
людина з інвалідністю працює
Через ремонт у Кропивницькому мікрорайон лишиться на пів доби без води
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024