У Кіровограді вчили як зробити інформацію в мережі дійсно анонімною(ФОТО)

11:55, 03 Липня, 2014

Вчора, 2 липня, в ІАЦ “Перевесло” відбувся тренінг з інформаційної безпеки, за участі Київських громадських активістів Євромайдану Олександра Мельника та Ольги Сало.

У тренінгу взяли участь близько двадцяти чоловік, більшість з яких – це приватні підприємці, громадські активісти та журналісти. Як не дати “вкрасти” свою особисту інформацію в мережі розповів Олександр Мельник.

У сучасному світі інформація – це товар.

Отже, щоб елементарно убезпечити свій комп’ютер, потрібно, як мінімум, не залишати його без нагляду, якщо ви знаходитесь в іншому місці (вимикати, або блокувати); не давати свої технічні засоби іншим; не передавати третім особам свої дані; використовувати захисні паролі.

-Пам’ятайте, краще найдешевший антивірус, аніж його відсутність – говорить Олександр, – Важливо завжди користуватися антивірусом, який періодично оновлюється ( програма, що буде автоматично виконувати оновлення для вашого комп’ютера – Secunia Psi). До вашого комп’ютера віруси можуть потрапляти через піратські скачані програми, заражені сайти, тощо. Щоб убезпечити свої технічні засоби від ненадійного скачування, потрібно обирати безкоштовні замінники ліцензійних програм.

Спеціалісти радять у соціальних мережах не додавати будь-кого у друзі, для безпеки доступу до вашої інформації. Ніде не вказуйте свій логін і пароль , за яким зареєстровані на іншому сайті. «Захищайте свій акаунт. Це ваше обличчя, ваша довіра. Це є ставлення до вас» – каже Олександр. Намагайтеся слідкувати, звідки ви заходите до свого акаунту. Щоб ваша інформація не зберігалася в історії браузера, можна заходити у режимі інкогніто – Ctrl+Shift+N. Тоді, ваші дії не будуть зберігатися у комп’ютері, та, виходячи з браузера, ваші дані не зберігаються. Якщо хтось надсилає вам повідомлення пройти по невідомому сайту, ви можете перевірити його, вставивши посилання у вікно програми Virustotal. Це ресурс, який аналізує підозрілість надісланих вам посилань і сайтів, які ви можете відвідувати. Він показує, якою кількістю, та якими саме вірусам заражений обраний вами сайт.

Щодо паролів, то в Інтернеті існують списки найпопулярніших з них. Намагайтеся використовувати великі та складні комбінації. Важливо якомога частіше його змінювати.

Коли ви відвідуєте будь-який сайт, людина, яка володіє ним, має доступ до вашої IP адреси. Щоб вихід в Інтернет був замаскованим, можна користуватися програмами – TOR, VPN.

Не працюйте з конфіденційними даними на чужих комп’ютерах. Також бажано не передавати важливу інформацію через WI-FI, користуйтеся закладками інкогніто.

В аудиторії прозвучали питання щодо прослуховування телефонів та слідкування за діями людини через її комп’ютер за допомогою спеціальних програм. Як говорив Олександр, прослуховування кожного телефона – міф. Адже це вимагає великих коштів. Так, телефонна розмова може записуватися, але в базах даних операторів зв’язку вона зберігається не більше, як три роки. Як альтернативу, можна користуватися усім відомим Skype. Його відео та текстові матеріали не записуються і є шифрованими. Для смартфонів існує спеціальна програма шифровки інформації – RED PHONE. Працює вона лише тоді, коли встановлена в обох співрозмовників.

Захищати чи ні свою інформацію, особиста справа кожного. Проте, якщо привчити себе до кількох нескладних правил, можна бути спокійним за безпеку інформації, а отже і свою безпеку.

Ольга Бойченко
Фото Валерій Лебідь

Останні новини по темі
Читайте також

У четвер, 3 квітня, у Кропивницькому проведуть сесію, присвячену розвитку патронатних сімей. Учасники обговорять проблеми, що виникають у процесі впровадження цієї послуги, та п...

11:26, 24 Березня, 2025

У ніч на понеділок, 24 березня, росіяни атакували декілька областей України ударними безпілотниками, зокрема і Кіровоградщину. В області — без постраждалих....

09:16, 24 Березня, 2025

У Світловодській громаді рідним полеглого Олексія Запорожця передали орден «За мужність» III ступеня, присвоєний захиснику посмертно....

16:59, 23 Березня, 2025