У кропивницькому ліцеї презентували ініціативу про сексуальну освіту для підлітків

У Кропивницькому в ліцеї «Максимум» у вівторок, 20 травня, відбувся форум із сексуальної просвіти для підлітків та презентація шкільної ініціативи «Talk. Trust. Protect».
Подію організували школярі для інших учнів ліцею, передає кореспондентка «Гречки».
Ініціаторками впровадження у ліцеї такого проєкту стали школярки Ніколь Аль Асаді та Вероніка Коваленко.
За їхніми словами, проєкт «Talk Trust Protect» розпочали нещодавно. Після пʼятиденного тренінгу від агенції сталого розвитку «Хмарочос» та британської ради «Use Connect for Ukraine» команда ліцеїстів мала можливість подати заявку на мінігрант.
«Ми подали заявку на фінансування нашого проєкту, адже побачили в цьому круту можливість вирішити одну із важливих проблем кожної школи — відсутність гігієнічних засобів у шкільних вбиральнях. Зокрема, у кожній жіночій вбиральні ми залишили гігієнічні скриньки, де є серветки вологі, сухі, прокладки, тампони, також антисептик», — зауважила Ніколь Аль Асаді.
Окрім цього, в чоловічій вбиральні теж є гігієнічні скриньки із вологими та сухими серветками.
Команда школярів не обмежилися засобами гігієни та вирішила, що в ліцеї потрібна також просвітницька діяльність.
«Ми запрошували акушерку-гінекологиню Анну Гришко, яка з радістю прийшла на волонтерській основі. Вона провела два тренінги для восьмого класу та для старшої школи. Завдяки пані Анні учні дізналися багато нового про венеричні захворювання, особисту гігієну, своє тіло», — розповідає Вероніка Коваленко.
За словами Ніколь, такі тренінги дуже важливі, особливо для школярів.
Навчальний посібник із секспросвіти
На форум запросили також секспросвітницю та менеджерку організації «Yuothup» Вікторію Поліщук. Вона пройшла спеціалізований тренінг від Міністерства молоді та спорту за програмою «МІСТ».

Під час форуму Вікторія Поліщук представила посібник «SexUp».
«Це посібник для секспросвітниць та секспросвітників, який розробила громадська організація Yuothup. В якому кожен та кожна може знайти методологію того, як впроваджувати секспросвіту серед школярів», — розповіла вона.
Секспросвітники — це ті, хто проводить заходи щодо сексуальної просвіти серед суспільства. Ці фахівці пройшли спеціалізовані навчання та мають певну кваліфікацію, щоб доносити правдиву та перевірену інформацію, руйнувати стереотипи.
«У посібнику розповідають про вікові особливості впровадження сексуальної освіти, фізіологію та анатомію, про біологічну стать, про первинні та вторинні статеві ознаки — тобто те, про що варто розповідати дітям з 5 років», — зазначила Вікторія Поліщук.
Посібник також приділяє увагу контрацепції та запобіганню інфекцій, що передаються статевим шляхом. Про активну згоду та безпеку в інтернеті.
За словами Вікторії, говорити з підлітками про сексуальну освіту важливо, адже краще це зроблять секспросвітники, ніж сумнівні джерела в інтернеті.
Наприкінці на учасників форуму чекала гра, під час якої вони розповіли про те:
- які проблеми з впровадження сексуальної освіти є у школах,
- які ініціативи зі сексуальної освіти та просвіти варто впровадити у школах,
- які можуть виникнути проблеми під час організації заходів із сексуальної просвіти.
Посібник безоплатний. Його можна завантажити за посиланням.
Нагадаємо, до Кропивницького 10 травня завітала психологиня, експертка з сексуальної освіти та авторка блогу «У трусах» Анастасія Забела. Кропивничани мали змогу послухати безкоштовну лекцію «Лідо, де твоє лібідо?» про сексуальне здоров’я, сексуальність та її розвиток, та про те, як люди дійшли до того, що їх почала цікавити тема сексу. Також психологиня наголосила на таких важливих темах, як сексуальна близькість, прийняття себе та пошук гармонії зі своїм тілом.

