Розмір має значення? Як гендерні стереотипи шкодять сексуальності і здоров’ю чоловіків 

13:50, 03 Січня, 2024

Міфи і стереотипи з’являються там, де не вистачає знань. Це можна сказати про наше сексуальне життя: протягом тривалого часу ця тема була табуйована, через що «обросла» упередженнями та хибними уявленнями.

Через гендерні стереотипи чоловіки можуть комплексувати через розміри геніталій, нехтувати своїм здоров’ям та вважати себе недостатньо «чоловічними» у плані сексу. Сприймаючи це як змагання, а не як взаємодію з партнеркою чи партнером заради спільного задоволення.

Як стереотипи щодо чоловіків і сексу можуть нашкодити здоров’ю і комфорту життя та як в Україні з цими стереотипами борються – розібралася «Гречка».

Чоловічий розмір: головне не довжина

У культурі багатьох країн, зокрема і в Україні, є низка упереджень пов’язану з розмірами статевих органів. У різноманітних жартах «маленький» розмір вважається чимось образливим. Коли ж кажуть, що у чоловіка «великий» розмір – це начебто є показником його маскулінності. Також цим іноді виправдовують успіх чоловіка у жінок: начебто жінкам достатньо великого розміру члена, щоб погодитися на секс.

Та стереотип, начебто чим довший пеніс, ти чоловік «чоловічніший», призводить до того, що люди купують сумнівні засоби з реклами в інтернеті, які начебто зможуть «збільшити на 5 см за тиждень», зважуються на хірургічні втручання, тощо.

Як пояснив сексопатолог з Кіровоградського обласного Центру планування сім’ї й репродукції людини Сергій Галіченко, середньостатистичний розмір статевого члена у представників європеоїдної раси становить 14-17 сантиметрів в стані ерекції. Звісно, менші і більші розміри є також нормою.

«Так, є патологія так званого мікропенісу – це коли ерегований член десь 3-5 сантиметрів. Та це дуже рідкісне явище і пов’язане воно з патологіями ендокринної системи. До того ж чоловіки бачать свій член зверху, а з такого ракурсу він візуально здається трохи меншим, ніж є насправді», – розповів лікар.

За словами сексопатолога, насправді не існує жодної кореляції між розміром фалоса і зростом, вагою, розмірами стопи чи великого пальця тощо.

«І тим паче розмір ніяк не залежить від рис характеру чи поведінки. Це міфи, які спростували багатьма дослідженнями», – підкреслив він.

Сексопатолог підкреслив, що при підборі презервативів чоловікам потрібно виміряти не довжину члена, і його обхват. Адже в довжину презерватив можна відкотити менше або більше, а ось від того, наскільки правильно підібраний обхват залежить, чи презерватив не сповзає при фрикціях, чи не здавлюватиме тощо.

«Міряти потрібно найширшу частину ерегованого члена – у когось це основа, у когось – голівка. Та саме підібраний правильно розмір убезпечить вас від хвороб, що передаються статевим шляхом, так і буде комфортним», – розповів Сергій Галіченко.

Кропивницька гінекологиня і сексопатологиня Анна Гришко зауважила, що насправді для жінок, які практикують секс з чоловіками, фізіологічно для задоволення грає роль не довжина члена, а його ширина. Адже голівка і ніжки клітора  розташовані біля входу в піхву.

«Всі ми різні, ідеального якогось розміру члена не існує. Все залежить насправді від взаємодії партнерів», – уточнила Анна Гришко.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Завжди хоче? Ерекція і лібідо у чоловіків

Гендерні упередження пов’язують маскулінність із сексуальною активністю. Тобто чоловікам соціально приписується роль людини, яка завжди готова і бажає сексу, проявляє ініціативу, водночас жінкам відводиться пасивна роль.

сексуальність і чоловіки

За результатами досліджень соціологічної групи «Рейтинг», опублікованими у 2021 році, за 5 років в українському суспільстві спостерігається зменшення кількості тих, хто вважає, що секс важливий насамперед для чоловіків.

Статева конституція: яка вона буває

Проте цей стереотип досі існує і шкодить самосприйняттю і здоров’ю чоловіків. Як роз’яснив сексопатолог Сергій Галіченко, люди мають різну статеву конституцію, яка умовно поділяється на три рівні:

  • висока – коли людина хоче сексуальної взаємодії декілька разів на день,
  • середня – 2-4 рази на тиждень,
  • низька – від 1 разу в місяць і рідше.

Також від статевої конституції залежить, як швидко людина після оргазму зможе знову збудитися: комусь для відновлення достатньо 15 хвилин, комусь потрібна доба і більше – і те, і те є нормою.

сексуальне здоровʼя чоловіків

«І це не тільки чоловіки, а й жінки так само: буває, що деяким жінкам після оргазму неприємно продовжувати, буває навіть неприємні відчуття і біль від цього. І це теж нормально», – уточнив Сергій Галіченко.

Якщо статева конституція поняття дуже індивідуальне і незмінне в людини, то ось лібідо – це статевий потяг в певний період. На лібідо можуть вплинути як зовнішні фактори, як то війна, несприятливі обставини, так і внутрішні фізіологічні (наприклад, прийом препаратів, хвороба) та психологічні (стрес, тривожність тощо). 

«Статева конституція ніяк – підкреслюю – ніяк! – не співвідноситься із власне статтю людини. У людей вона буває різною незалежно від того, чи це чоловік, чи жінка», – зазначив сексопатолог.

Часта зміна сексуальнів партнерів чи партнерок не означає, що людина може задовольнити сексуально більше людей. Але це один з факторів ризику заразитися захворюваннями, які передаються статевим шляхом.

«З моєї практики, то зараз пари частіше почали здавати аналізи перед тим ,як почати сексуальні стосунки, і це добре. Адже це і про власне здоров’я насамперед. Ніхто не може напевно знати, скільки було контактів у твого партнера чи партнерки попередньо. Та й навіть якщо жодного, то людина може іншим шляхом заразитися тим же гепатитом чи ВІЛ, які також передаються під час незахищеного контакту», – зазначив Сергій Галіченко.

Порно – це постановка, а не посібник

Фільми для дорослих є популярними в Україні. Так, згідно зі звітом одного з популярних порносайтів Pornhub, у 2023 році українці за кількістю переглядів відео посіли 14 місце серед інших країн.

Проте варто зважати, що перегляд порно може спотворити уявлення про нормальний секс. адже у таких відео все показують гіперболізовано: прелюдії майже немає, фрикції тривають по півгодини і довше, жінки кричать начебто від задоволення, чоловіки весь цей час мають сильну ерекцію. Проте це відео є постановкою, яка мало чого має спільного з життям і реальною взаємодією партнерів.

І тому порно може складати хибне враження, начебто будь-який чоловік готовий до сексу в будь-який момент, має займатися сексом години підряд, а жінка начебто кожного разу отримує оргазм. 
На якість і тривалість сексу впливають ряд чинників, серед яких:

  • страх невдачі,
  • перший статевий досвід,
  • довге утримання від сексуальних практик,
  • занадто сильне збудження,
  • зовнішні обставини тощо.

«Наприклад, якщо чоловік з дружиною живуть в одній квартирі з батьками і дітьми без окремої кімнати, то чоловік може звикнути займатися сексом дуже швидко і тихо. Тут проблема не в чоловікові, а в обставинах», – розповів лікар.

Сексопатолог додав, що головне – аби обидва партнери отримували задоволення, а занадто тривалі фрикції можуть принести дискомфорт.

«Жінка не кожного разу отримує оргазм – і це нормально. Це не означає, що з нею щось не так. Головне отримувати задоволення обом, дослухатися до побажань одне одного», – уточнила Анна Гришко.

Через стереотип, який пов’язує маскулінність з еректильною функцією, чоловіки переживають навіть ситуативну втрату ерекції як особисту неспроможність. Мабуть, через це медичний препарат, який лікує еректильну дисфункцію (найвідоміша торгова марка якого є «Віагра») часто купується без показань.

Як зазначив сексопатолог Сергій Галіченко, еректильна дисфункція – це діагноз, який має поставити лікар, а подібне самолікування може нашкодити здоров’ю.

«Та ж “Віагра” й подібні медикаменти мають побічні ефекти, впливають на серцево-судинну систему: там є низка протипоказань. Вона лише бореться з проявом, а не з причиною, тому тут необхідно консультуватися з лікарем, який допоможе виявити причину проблеми і вилікувати її. Віагру, як і будь-які медикаменти, не варто вживати без припису лікаря», – наголосив сексопатолог.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

«Проблема не в мені»: що насправді впливає на репродуктивне здоров’я чоловіків

Гендерні стереотипи пов’язують і зі здатністю чоловіка зачати дитину. Так, в багатьох міфах, щоб підкреслити могутність царів, їм приписують гареми коханок та десятки чи навіть сотні дітей.

При цьому в суспільстві відповідальність за потенційну вагітність покладають на жінок. Для жінок під час профілактичного оглядів відвідування гінеколога є обов’язковим, натомість в переліку лікарських посад в Україні андролог (спеціаліст з репродуктивної системи чоловіків) взагалі відсутній.

«Зазвичай функції “лікаря для чоловіків” покладають на урологів – хоча сечовидільна система є у чоловіків, і у жінок», – зауважив сексопатолог Сергій Галіченко.

Гінекологиня Анна Гришко розповіла, що у чоловіків поширений стереотип, начебто якщо в парі є проблеми із зачаттям дитини, то це проблема в жінках, а не в них.

сексуальне здоров'я і репродуктивні функції

«Часто стикалася з тим, що коли кажу в таких випадках здати аналізи і чоловікові, і жінці, то чоловіки відмовляються. Кажуть, що ось в них є ерекція – значить, немає проблем. Або що вже є діти у попередньому шлюбі – хоча насправді з часом здатність до запліднення може змінюватися», – розповіла лікарка.

Сергій Галіченко пояснив, що на якість сперми у чоловіків впливають гормональні порушення, стрес, вживання алкоголю та тютюнопаління, вік, спосіб життя.

«Тісна білизна, яка притискає яєчка до тіла, сидіння з підігрівом – це також може вплинути на здатність до запліднення», – зазначив він.

У чоловіків сперматозоїди оновлюються приблизно кожні три місяці – з віком цей термін може подовжуватися. Тому чоловікам, які планують зачати дитину, радять попередньо на три місяці відмовитися від шкідливих звичок, слідкувати за власним раціоном.

«Життєздатність сперматозоїдів впливає не тільки на можливість зачати, а й на ризик зриву вагітності, розвиток плоду. Тому краще спочатку пройти обстеження та запобігти можливим проблемам», – закликав Сергій Галіченко.

Як в Україні чоловікам допомагають відновити сексуальне життя

І хоч офіційно посади андролога в Україні немає, у багатьох приватних клініках є лікарі, які себе позиціонують саме як андрологи. Також в країні діє мережа обласних центрів планування сім’ї, де чоловіки можуть проконсультуватися щодо засобів контрацепції та репродуктивних функцій тощо. 

За словами сексапатологині Анни Гришко, найпоширенішою ппричиною проблем, з якими до неї звертаються пари, викликані стресом через війну.

«Стрес відчувають цивільні чоловіки, не кажучи вже про військових. Чоловіки так само, як і жінки, можуть не мати настрою в даний момент, можуть переживати через щось і їм це заважатиме збудитися – багато різних факторів. Тому якщо ерекція пропала раз чи два, то не зациклюйтеся на цьому – вийде наступного разу. Якщо це стає постійним і спричиняє дискомфорт, то зверніться до сексопатолога, щоб виключити фізіологічні проблеми. Потім варто попрацювати з психологом, сексологом», – порадила Анна Гришко.

Також існує освітня платформа Resex, яку створили мережа підтримки українських воїнів Veteran Hub разом з агенцією Patsany Agency. Це проєкт, де військові чоловіки і жінки та їхні партнери чи партнерки можуть знайти рекомендації щодо відновлення сексуального життя після поранень, фізичних чи психологічних травм.

«Платформа Resex об’єднує десятки статей від фахівців різних галузей. Тут є поради, чому не варто «ставити хрест» на стосунках після фізичних чи психологічних травм. Яким є позитивний досвід і які можуть бути бар’єри. Що можна порадити військовим, їхнім партнерам для подолання цих бар’єрів», – зазначають автори освітнього проєкту.

Також на сайті є посібники про повернення до сексуального життя після поранень для чоловіків і жінок, які можна безкоштовно завантажити в електронному вигляді чи замовити друкований формат.

Сексуальні поведінка й конституція людини, лібідо та здатність до репродукції – це категорії, які є індивідуальними і на які впливає багато внутрішніх і зовнішніх факторів, які не варто пов’язувати лише зі статтю чи гендером.


Матеріал створено за підтримки Волинського прес-клубу

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Поблизу Знам’янки сталася ДТП за участі вантажівки: рух на трасі ускладнений
Sud pravosuddya vurok
У ДТП на Кіровоградщині постраждали четверо військових: водій постане перед судом
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024