Йти до психолога або психіатра? Проконсультувати може сімейний лікар

У 2025 році всі лікарі первинної ланки зобов’язані консультувати пацієнтів щодо психічного здоров’я. Тепер це входить у перелік їхніх прямих обовʼязків.
Як пояснив «Гречці» керівник обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко, завдання лікаря – зорієнтувати пацієнта: чи варто звертатися до психіатра, чи буде достатньо допомоги психолога. Адже через упередження чи інші причини пацієнти можуть побоюватися самостійно звернутися до таких спеціалістів.
Тепер до сімейного лікаря можна звернутись не лише з фізичними недугами, а й з емоційним виснаженням, тривожністю чи депресивними станами.

Загалом же звернутись до психіатра може кожен і без скерування сімейного лікаря.
Також в Кіровоградській області розширюється мережа просторів ментального здоров’я на первинній ланці. Першими пілотними закладами, де з’являться простори психологічного розвантаження, стали Олександрія та Гайворон.
У лікарнях, які мають реабілітаційні відділення, відкривають Центри ментального здоров’я зі штатними психіатрами. Такі центри вже працюють у Кропивницькому, Голованівську та Гайвороні. Загалом вони діятимуть у семи медичних закладах області. Центри прийматимуть не лише пацієнтів, які проходять реабілітацію, а й усіх охочих – достатньо буде звернення або направлення.
Раніше «Гречка» розповіла історію кропивничанки, яка через складний психологічний стан залишила дитину у «вікні життя».