У Кропивницькому на волю випустили 57 врятованих червонокнижних кажанів

09:49, 01 Квітня, 2024

В останній день березня у Кропивницькому випустили на волю 57 червонокнижних кажанів, яких небайдужі містяни врятували протягом осені та зими.

Випустити кажанів прийшло понад півсотні містян, передає кореспондентка “Гречки”. Востаннє публічний випуск кажанів у Кропивницькому проводили у 2021 році. Проте у зв’язку з пандемією та повномасштабним етапом російсько-української війни, два останніх роки це робили не публічно, без масових зібрань.

Організували цьогорічний випуск кажанів волонтери Українського центру реабілітації рукокрилих у Кіровоградській області Ксенія та Олег Ліснічуки, які на час зимування прихистили тварин у себе в холодильнику.

Як зазначила Ксенія, усього з листопада 2023 року вдалося врятувати 150 кажанів. Їх волонтерам центру передали кропивничани – хтось знайшов в під’їзді, хтось на вулиці чи на балконі. 

Подружжя Ліснічуків рятує рукокрилих ще з 2018 року. 

“Усе почалося з невеличкої допомоги, а зараз це частина нашого життя. І ми дуже раді, що люди все більше допомагають кажанам. Що помічають їх”, – розповіла Ксенія.

Врятовані 57 кажанів належать до видів “руда вечірниця”, “білосмугий нетопир” і “пергач пізній”. Усі вони занесені до Червоної книги України. 

Як розповіла “Гречці” Альона Шуленко, координаторка Українського центру реабілітації рукокрилих, кажани починають емігрувати на початку осені. А коли температура повітря опускається нижче п’яти градусів – для них це вважається початком сплячки.

“Зараз уже почалася весняна міграція. Це коли надворі протягом тижня більше п’яти градусів тепла, то вони прокидаються”, – зазначила координаторка.

За її словами, аби випустити кажанів, вони спочатку повинні набрати певну масу. Для нетопорів це 6 грамів, для рудих вечірниць та пергачів – 23.

У цьому році Андрій Чудиновських передав волонтерам Ксенії та Олегу п’ятеро кажанів з Креативного простору Kowo, де працює.

“Я працюю на п’ятому поверсі, кожен рік ми знаходимо там як мінімум п’ять кажанів. У цьому році аж сімнадцять. Особисто я знайшов п’ять, інших передали колеги. Спочатку вони ховалися в будинку, а коли настали морози, поочали залазити всередину, до тепла”, – зазначив він.

Випустили кажанів на заході сонця. А до того усім присутнім розповіли, як доглядати за ними, аби не зашкодити. 

Це вже сьомий весняний “випуск” кажанів у Кропивницькому. Раніше “Гречка” пояснювала, чому кажани можуть пролазити до будинків і як їх при цьому варто рятувати.

Останні новини по темі
Як погода впливає на стан здоров’я людини
Сизоненко Олександр загинув
У Первозванівській громаді повідомили про загибель захисника на фронті
Читайте також

Полеглому захиснику з Кіровоградщини Юрію Граховському просять присвоїти звання Героя посмертно – відповідну петицію опублікували на офіційному сайті Президента України....

16:32, 14 Квітня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 15 по 21 квітня....

15:52, 14 Квітня, 2024

Весна – час коли організми людей самі вимагають побільше вітамінів. Найбільше цього добра в овочах та фруктах. Як зробити корисне ще й смачним – пропонуємо дізнатися...

14:12, 14 Квітня, 2024