Як погода впливає на стан здоров’я людини

10:23, 01 Квітня, 2024
РЕКЛАМА

За словами лікарів, залежність від погоди переважно проявляється у людей із різними хронічними захворюваннями. Жінки більше схильні до метеочутливості, ніж чоловіки. На різку зміну погоди також реагують діти до п’яти років і гіперемоційні люди. Коли прогноз погоди обіцяє похолодання, разом із ним традиційно приходить й епідемія грипу. Втім, найвразливішими до примх погоди вважаються ті, хто має проблеми із серцево-судинною системою.

Чому стрибає тиск?

Артеріальний тиск у людей, які мають проблеми з серцем і судинами, різко підвищується слідом за атмосферним. Тому гіпо- та гіпертонікам варто особливо уважно ставитись до короткострокових прогнозів синоптиків.

Першими на перепади температур, тиску, посилення вітру реагують судини. Розвиваються спазми будь-якої локалізації: голова, внутрішні органи, кінцівки. По суті, всі різкі зміни параметрів довкілля призводять до стресу. А схема перебігу стресу однакова: викид гормонів надниркових залоз адреналіну та кортизолу, спазм судин і м’язів, пришвидшене серцебиття та задишка. У зоні підвищеної небезпеки пацієнти з гіпертонією, астмою, ішемічною хворобою серця, вегето-судинною дистонією.

Які погодні фактори найнебезпечніші?

Людський організм переважно реагує не стільки на погоду, скільки на її різкі зміни. На контрастність і раптовість погоди у 75% населення спостерігається індивідуальна реакція у тій чи іншій формі:

  • Підвищення вологості повітря призводить до зниження вмісту кисню у повітрі, а відтак, до надмірної стомлюваності та сонливості навіть у здорових людей.
  • Сильний вітер провокує кишкові кольки, біль у животі та безсоння.
  • Мороз спричинює утруднене дихання в астматиків.
  • Зниження атмосферного тиску призводить до появи задишки й слабкості в астматиків і сердечників, а в гіпотоніків — до різкого зниження артеріального тиску.
  • На підвищення атмосферного тиску болісно реагують гіпертоніки — в цей час у них збільшується ризик інфарктів та інсультів.
  • Від магнітних бурь страждають усі метеочутливі люди — вони скаржаться на стрибки тиску, головний і серцевий біль, дратівливість і почуття тривоги.

Позбутися негативного впливу всіх цих явищ може кожен із нас. Як правило, менше або й зовсім не реагують на погодні перепади ті, хто багато часу проводить на природі. Також добре тренує судини контрастний душ. Якщо ж бачите, що запит в інтернеті «погода Кропивницький» видає вкрай несприятливий прогноз, помедитуйте. Різні техніки релаксації добре знижують рівень тривожності.

Останні новини по темі
Читайте також

Увечері 19 березня Кропивницький пережив наймасованішу атаку за час війни. Внаслідок ударів ворожих дронів у місті є поранені, серед яких діти. «Гречка» дізналася про стан постр...

09:23, 20 Березня, 2025

У вечері 19 березня Кропивницький пережив наймасованішу ворожу атаку за період війни.

06:38, 20 Березня, 2025

19 березня з 20.11 у Кропивницькому оголошена тривога. Місто під масованою атакою ворожих дронів.

23:39, 19 Березня, 2025