У Кропивницькому провели акцію «Життя без насильства»: як постраждалим отримати допомогу
У Кропивницькому в рамках щорічного міжнародного проєкту «16 днів без насильства» провели просвітницьку акцію «Кропивницький. Життя без насильства».
Як повідомили у пресслужбі Кропивницької міськради, акція відбулася сьогодні, 25 листопада.
Довідково
Починаючі з 1991 року Україна разом із всією міжнародною спільнотою долучається до проєкту «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу активізують у період із 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити рівень поінформованості громадян про всі форми насильства, створити в громаді соціальний простір, вільний від насильства, не допускати його проявів та своєчасно комплексно реагувати на всі випадки насильства.
Акція відбулася за участі представників та представниць міської й обласної влади, спеціалізованих служб підтримки постраждалих людей, правоохоронців, громадських організацій, Донецького державного університету внутрішніх справ.
Під час заходу керівниця, психологиня мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, Наталія Цумарєва поділилася інформацією про роботу таких мобільних бригад і закликала всіх кропивничан бути небайдужими та ділитися інформацією про сервіси з тими, хто цього потребує.
«Домашнє насильство є серйозною проблемою, яка ламає долі багатьох жінок по всьому світу, – наголосила Тетяна Крамаренко, директорка міського Центру запобігання та протидії насильству. – Важливо підвищувати обізнаність про цю проблему та надавати підтримку постраждалим від домашнього насильства або гендерно зумовленого насильства.»
У таких випадках необхідно звернутися за допомогою до відповідних організацій та служб підтримки:
- Кризові кімнати та притулки: Це місця, де постраждалі можуть знайти тимчасовий прихисток та отримати необхідну допомогу.
- Денні центри та центри первинного консультування: Тут надають психологічну, юридичну та соціальну підтримку.
- Мобільні бригади: Спеціалізовані команди, які виїжджають на місце події для надання допомоги постраждалим.
- Гарячі лінії: Національна гаряча лінія з питань запобігання домашньому насильству (0-800-500-005) та інші гарячі лінії, де можна отримати консультації та підтримку.
- Юридична допомога: Безоплатна правова допомога для постраждалих від насильства, яка включає консультації та представництво в суді.
Крім того, Тетяна Крамаренко підкреслила, що у Кропивницькому створена муніципальна система із запобігання та протидії домашньому насильству.
«Це злагоджена взаємодія суб’єктів в даному напрямку: уповноважений структурний підрозділ Національної поліції, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства, Кропивницький міський центр запобігання та протидії насильству», — відзначила Тетяна Крамаренко.
Куди звернутися у Кропивницькому у випадку домашнього насилля
Як «Гречка» раніше пояснювала, у разі домашнього насильства за допомогою можна звернутися на «Телефон довіри» за номером +380-50-577-43-60. Психологи проконсультують людей, які зазнали насильства, і за потреби перенаправлять у відповідні служби (притулок, денний центр до нацполіції, викликають бригаду тощо).
У Кропивницькому також діють дві мобільні бригади від Центру запобігання та протидії насильству.
Зв’язатися з ними можна за телефонними номерами:
- +380632169082 (понеділок – четвер з 8.00 – 20.00, неділя з 8.00 – 20.00)
- +380632168735, (вівторок – субота з 8.00 – 20.00)
Також у Кропивницькому діє денний центр соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою.
Денний центр працює у будні дні з 8:00 до 17:15 (у п’ятницю – до 16:00), обідня перерва – з 12:00 до 13:00. Контактний телефон: +38066-866-55-12.
Нагадаємо, «Гречка» розповідала як працює мобільна гінекологічна бригада на Кіровоградщині та як на Кіровоградщині надають допомогу в інклюзивних гінекологічних кабінетах.