У Кропивницькому відбулося чергове засідання суду щодо очільниці управління освіти

17:50, 09 Вересня, 2024

У понеділок, 9 вересня, у Кропивницькому відбулося чергове судове засідання про обвинувачення керівниці та ексбухгалтерки міського управління освіти зловживанні службовим становищем.

Одна з обвинувачених була присутня у режимі онлайн через захворювання.

У чому обвинувачують Ларису Костенко

Нагадаємо, що 10 листопада 2023 начальниці управління освіти Ларисі Костенко та працівниці бухгалтерії оголосили підозри у зловживанні службовим становищем. Слідчі стверджують, що управління освіти оплатило рахунки за електроенергію, яка не була фактично спожита.

Підозрювану працівницю бухгалтерії звільнили з посади, а Ларису Костенко – відсторонили від посади на певний час. Проте вже у лютому 2024 вона повернулася до виконання службових обов’язків.

Суд обрав запобіжні заходи для обох обвинувачених:

  • Ларисі Костенко — заставу у 107 360 гривень,
  • колишній бухгалтерці — особисте зобовʼязання.

На обвинувачених поклали зобовʼязання — зʼявлятися на судові засідання та не покидати область без попередження.

Зазначимо, що якщо обвинувачена людина не порушила покладені обов’язки, то сума застави повертається їй у повному обсязі. Якщо порушила — то вся сума зараховується державі.

Засідання в онлайні та клопотання про запобіжний захід

У понеділок, 9 вересня, мало відбутися чергове підготовче засідання у цій справі. Проте суд отримав клопотання від сторони захисту обвинувачених про перенесення засідання через те, що Лариса Костенко захворіла, перебуває на лікарняному і не може бути присутня при розгляді. 

Проте на самому засіданні керівниця управління освіти та адвокати були присутні у режимі онлайн-конференції.

«Клопотали про відкладення засідання, проте дізналися, що прокурорка має намір клопотати про продовження запобіжного заходу. Тому ми можемо бути присутніми в режимі відеоконференції», — пояснила адвокатка Вікторія Завгородня.

Суддя Світлана Льон погодила клопотання, тож на цьому засіданні до розгляду по суті справи не дійшли, а лише переглянули запобіжні заходи. 

Прокурорка Маргарита Коваль нагадала, що Ларисі Костенко обрали запобіжний захід у виді застави, а для обвинуваченої колишньої бухгалтерки управління — особисте зобов’язання. Минулого разу їх дію суд продовжив до 11 вересня. 

«Прошу продовжити запобіжні заходи та покладені на обох обвинувачених обов’язки ще на два місяці», — заявила прокурорка під час засідання. 

Адвокати обох обвинувачених своєю чергою заперечили клопотання прокурорки. 

«Навіть захворівши, Лариса Костенко бере участь у засіданні. Тому ризиків, що обвинувачені перераховуватимуться від правосуддя, немає», — заявив адвокат Сергій Лишенко. 

Суддя Світлана Льон, вислухавши аргументи обох сторін, вийшла до нарадчої кімнати для обрання рішення. 

«Клопотання задовольнити. Продовжити строк дії зобов’язань, передбачених запобіжними заходами обвинуваченим, до 9 листопада», — оголосила суддя.

Продовження судового засідання по цій справі призначили на 12 жовтня.

Раніше «Гречка» повідомляла, що електропостачальна фірма «Газенергоальянс» через суд вимагала в управління освіти Кропивницького сплатити майже пів мільйона боргу.

Останні новини по темі
Над Кіровоградщиною вночі ППО відпрацювала по ворожих безпілотниках: без наслідків
шахед ППО
Непоправні втрати: дві громади з Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів
Читайте також

21 березня в Кропивницькому завершився триденний командний Чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів. Змагання об’єднали 302 учасників і учасниць із 22 областей кр...

18:21, 21 Червня, 2025

Держава оплачує жінкам професійне навчання у сферах, де зазвичай працюють чоловіки. Розповідаємо, як отримати компенсацію та які професії доступні....

15:34, 21 Червня, 2025

Бісквітний пиріг зі свіжими вишнями — це ніжна випічка, яку точно варто спробувати. Розповідаємо, як приготувати....

13:31, 21 Червня, 2025