У Новоукраїнській громаді притулок для тварин перетворять на соцпідприємство: які послуги надаватимуть
У Новоукраїнській громаді, що на Кіровоградщині, притулок для тварин «Вдячна лапа» перетворять на соціальне підприємство. «Гречка» дізнавалася, як вдалося залучити мінігрант, що за нього придбають та для кого і які послуги на базі притулку надаватимуть.
Як саме «Вдячна лапа» перетвориться на соцпідприємництво
Громадська організація «Вдячна лапа», волонтери якої опікуються безпритульними тваринами, від організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та за рахунок нього запускають соціальне підприємство. Це вже другий грант, який вдалося залучити на розвиток організації.
У коментарі «Гречці» очільниця громадської організації Наталія Борисова зазначила, що з «Асоціацією самоорганізації населення» вони співпрацюють уже другий рік.
За цей час вдалося офіційно зареєструвати організацію, витратити гроші на облаштування вольєрів для собак та котів, а також запросити ветеринара із Кропивницького, щоб проводити операції безпритульним тваринам.
За мінігрант, який вдалося отримати у сумі 1 тисяча доларів, придбають операційний стіл, обладнання, бактерицидні та кварцові лампи, спеціальну маніпуляційну клітку.
Це обладнання, за словами директорки організації, дасть змогу професійно та якісно проводити операції.
«Ми закуповували корм, харчі та ліки для утримання безпритульних тварин за донати від людей. Також додатковими витратами були оплата комунальних послуг, оплата послуг лікаря. Тому вирішили з притулку для тварин зробити соцпідприємство, зважаючи на те, що це наразі актуально: за соціально зниженими цінами люди зможуть стерилізувати домашніх тварин, а за виручені гроші ми зможемо утримувати безпритульних тварин у притулку, лікувати та годувати їх», — зазначила вона.
За словами Наталії Борисової, соціальне підприємництво дасть змогу популяризувати стерилізацію тварин серед населення, а також розширити можливості та послуги притулку.
Які послуги надаватимуть у притулку
Директорка організації уточнила, що у рамках підприємництва планують покращити внутрішню політику організації. А саме:
- проводити вуличні акції для місцевих мешканців з метою популяризації стерилізації тварин;
- стерилізацію тварин для мешканців за соціально зниженою ціною;
- післяопераційну перетримку тварин;
- розроблення авторського курсу щодо кототерапії.
«За виручені гроші ми плануємо закуповувати харчі, ліки та стерилізувати безпритульних тварин», — уточнила Наталія Борисова.
Вона також зазначила, що волонтери планують розробити та написати авторський курс із кототерпаії.
«Ця ідея є логічною. До нас приходить багато відвідувачів: зокрема це школярі, яким цікаво заглянути до тварин, подивитися, як вони живуть, погладити та потримати пухнастиків. Дехто просить батьків взяти тварину з притулку, дехто приходить заради приємних емоцій, тому ми вирішили розробити курс із кототерапії та у майбутньому облаштувати своєрідне котокафе, на це є попит», — поділилась вона.
За словами Наталії Борисової, наразі у притулку перебуває 65 котів та 40 собак. Нагадаємо, раніше «Гречка» писала, як і навіщо на Кіровоградщині впроваджують соціальне підприємництво.