У рамках програми ЄС на Кіровоградщині заклали символічний сквер Миру (ФОТО)

У рамках програми ЄС “Підтримка громад, які опинилися в зоні конфлікту в Україні” у Новгородці Кіровоградської області відбувається реалізація грантового проекту Кіровоградської обласної ради “Побудуємо майбутнє разом”. Проектом передбачено капітальні ремонтні роботи місцевого гуртожитку ПТУ 36 та ДНЗ “Світлячка” коштами ЄС (640 тисяч євро) та співфінансуванням обласного, районного та селищного бюджетів.
16 квітня біля гуртожитку для родин переселенців було закладено сквер Миру.
“Сьогодні історична подія не лише для Новгородки, а й для всієї області. У рамках проекту місцеві мешканці та люди, які приїхали з Донецької та Луганської областей, об’єднаються в одну громаду, щоб символічно закласти тут сквер Миру”, – зазначив керівник проекту Валерій Кальченко. Сквер розробляли проектувальник, які для кожного дерева знайшли відповідне місце. 42 дерева, а це: червоний дуб, липа та каштани, були закуплені в Оникієвському лісництві, на відповідну закупівлю дерев було витрачено 6 тисяч гривень. У сквері облаштують також дитячий майданчик.
Керівник проекту також розповів про ремонтні роботи, які зараз тривають у гуртожитку.
“Наразі виконані всі зовнішні мережі робіт-оснащена каналізація, водопровід, електрика. Із колишнього гуртожитку залишилися тільки стіни. Також будемо споруджувати нову водонапірну башню. Щойно повернувся із Одеси, де ЄС проводив семінар з іншими 13 областями, які також є в програмі. То у нас серед областей проект наймасштабніший. Коли, наприклад, в Чернівцях гуртожиток на 24 кімнати, у нас-зі 150 кімнатами. Ми запросили жити сюди як переселенців, так і місцевих лікарів, вчителів”, – прокоментував Кальченко.
У гуртожиток проведуть електричне опалення, тому позаду будівлі було змонтовано трансформаторну підстанцію з двома трансформаторами, потужністю 630 кВт кожен.
“Два роки пройшло, як ми з чоловіком та двома дітьми покинули свій дім у Горлівці та переїхали жити до Новгородки. Я дуже вдячна людям, які зараз все це будують. Після закінчення ремонту я буду жити в гуртожитку, також мені запропонували тут робоче місце чергової. Діти будуть в садок та школу ходити, чоловік працюватиме. Що ще потрібно для комфортного життя. Тут тихо, спокійно, мирно, немає напливу людей, є магазини, тут всі свої. Сюди й треба їхати переселенцям, тим більше вже є житло”, – розповіла переселенка Олена Макаренко.
Координатор робочої групи проекту по роботі з внутрішньо переміщеними особами Лідія Огир також зазначила, що на першому поверсі будівлі планують відкрити перукарню, кафетерій, що дозволить отримати додаткові місця. Вже виділено житло для дівчинки, яка залишилася без батьків і навчається у ПТУ на кухара. Вона матиме змогу працювати тут у кафетерії.
Цього дня також було проведено “День довкілля” біля ДНЗ “Світлячок”. Ремонтні роботи садочку планують завершити вже на початку липня. Садок розрахований на 70 діток, буде три групи дошкільнят, шість вихователів, троє з них будуть вихователі, які приїхали зі сходу України, також няні та кухарі.