Учні Новомиргородської спецшколи виграли на Всеукраїнському конкурсі безпілотник: як використовуватимуть
Вихованці Новомиргородської спеціальної школи, що на Кіровоградщині, здобули перемогу на конкурсі та отримають безпілотник. Про участь у конкурсі та де планують використовувати дрон, дізнавалася «Гречка».
Учні спільно з учителями долучились до конкурсу «Політ до знань», який організувала громадська організація «Відчуй» для школярів спецшкіл з порушенням слуху, уточнила у коментарі «Гречці» директорка закладу Ірина Шода.
За її словами, діти спільно з учителями школи створили відеопрезентацію про потенціал дронів у мирному житті українців, а саме підтримка екології на території громади.
Відеороботу учнів «Моніторинг та збереження гідроекосистеми» оцінювали журі конкурсу з-поміж інших робіт вихованців спецшкіл з усієї України. У результаті перемоги вихованці мають найближчим часом отримати навчальний комплект дрону Navic by Impression із системним блоком Impression P+, монітором, клавіатурою та ліцензією на навчальний курс Veloci.
Як планують використовувати навчальний безпілотник
За словами Ірини Шоди, після перемоги у конкурсі навчальний комплект мають надіслати закладу поштою. Згодом вихованці разом з вчителями мають розробити власний навчальний проєкт і впроваджувати безпілотник у навчанні.
«Ми пишаємось, що наш заклад здобув перемогу на всеукраїнському рівні. До того ж навчання на безпілотниках зараз дуже важливе та актуальне на сьогодні. Мова йде про позашкільні уроки та уроки фізики, де діти зможуть вивчати структуру апарату, а згодом і керувати ним, знати, як він запускається та де використовується», — зазначила директорка спецшколи.
За її словами, школярі зможуть запускати безпілотник у рамках різних проєктів, зокрема для дослідження екології на території громади (флори та фауни), вивчаючи умови проживання тварин на місцевості.
До навчання на безпілотниках, за словами директорки, матимуть змогу долучитись учні 5- 12 класів.
Нагадаємо, «Гречка» повідомляла раніше, що у просторі «Хоробрих», що у Кропивницькому, працює дронарня, до якої можуть долучитись усі охочі, які прагнуть навчитись керувати квадрокоптерами.
Також нагадаємо що з 1 вересня 2024 року в усіх українських школах запроваджують оновлений курс «Захист України». Серед іншого окремий модуль там буде присвячений навичкам управління БпЛА.
До прикладу, Олександрійський професійний аграрний ліцей потрапив до переліку 7 закладів профтехосвіти країни, де керування цивільними дронами вивчатимуть як окрему спеціальність. Цей курс складатиметься з 60 годин і пройти його за гроші можуть не лише студенти, а і будь-хто охочий.