Учителька з Олександрії увійшла до ТОП-50 кращих педагогів України
Учителька англійської мови Олександрійської гімназії №15 Світлана Гутнєва подала заявку на конкурс «Global Teacher Prize Ukraine 2024». З-поміж 1200 заявок від освітян команда громадської спілки «Освіторія» оголосила півфіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine 2024, до яких потрапила й олександрійська педагогиня. У освітянки попереду наступний важливий відбірковий етап — ТОП-10 фіналістів премії. Про участь у конкурсі, вагомість англійської мови у навчанні, свої напрацювання та здобутки впродовж педагогічної діяльності жінка розповіла «Гречці».
Двічі у ТОП-50 кращих освітян
Жінка відзначила, що у конкурсі брала участь вдруге. Вперше вона подала заявку у 2018 році, коли тільки про нього дізналася через соцмережі. Тоді у заявці вона додала опис свого досвіду роботи як вчителя, додавши світлини та власні напрацювання і пройшла до півфіналу.
Загальнонаціональну премію для вчителів України «Global Teacher Prize Ukraine» вперше почали визначати у 2017 році. Її організувала «Освіторія» за підтримки Міністерства освіти і науки України, ЮНІСЕФ Україна, Дія.Освіта та KSE Foundation.
«Вперше я вирішила спробувати себе в конкурсі із цікавості: мені хотілося поділитися своїми здобутками та певними напрацюваннями. За результатами відбору конкурсу у 2018 році я увійшла до ТОП-50 кращих педагогів України», – поділилась з «Гречкою» педагогиня.
За словами Світлани Гутнєвої, навчальний 2023-2024 рік був для неї насиченим: пройшла безоплатне навчання від «Освіторії», підвищила педагогічну кваліфікацію, отримала статус сертифікованої тренерки «Google for Education», стала регіональною тренеркою національної програми «ДІЗНайся: про дистанційне і змішане навчання». Це своєю чергою дало їй можливість проводити тренінги для вчителів в Олександрії та сусідніх громадах. Тому вона вирішила подати заявку на конкурс, щоб поділитись вже новим досвідом та багажем знань.
Обмін досвідом та покращення рівня англійської
Світлана Гутнєва працює в Олександрійському центрі професійного розвитку педагогічних працівників, за сумісництвом викладає англійську мову в місцевій гімназії. За її ініціативи відкрили Школу цифрової педагогіки для вчителів та вихователів, де їм безоплатно проводили тренінги про цифрові інструменти. За три роки роботи школи освітяни мали змогу ознайомитись та навчитись працювати з такими додатками та програмами, як Canva, Formative, Animoto, Zoom, Meet, а також інструменти Google та штучного інтелекту.
Учні Світлани Гутнєвої з 1-А класу брали участь у міжнародній програмі «eTwinning “I’m fine at school». До цього англомовного проєкту долучались онлайн у форматі уроку не тільки українські школярі, а й учні з різних країн Європи, щоб покращити рівень розмовної англійської мови та цифрових компетентностей.
«Завдяки нашому проєкту ми з моїм 1-А класом отримали національну відзнаку за нашу спільну роботу. Тому я вирішила, що ці години практики дуже важливі і про них варто говорити на загал. Про ці здобутки я згадала, коли вдруге заповнювала анкету на конкурс «Global Teacher Prize Ukraine 2024», — підкреслила олександрійка.
У своїй заявці вона детально розписала технології та методики, які використовувала у навчанні.
«Я відповідально віднеслась до справи і заповнила анкету протягом трьох днів, додаючи власні фотографії, згадавши всі напрацювання та методики, підтверджуючи це лінками на публікації в соцмережах і не тільки», – уточнила освітянка.
Наразі вчителька готує повторно анкету та креативну відеовізитівку, яке проглядатиме та оцінюватиме експертне журі, які оберуть ТОП-10. А згодом, у жовтні оберуть переможця конкурсу, який виграє один мільйон гривень на здійснення своєї “освітньої мрії”.
Свою освітню мрію Світлана Гутнєва відмовилась озвучувати.
«Якщо пройду далі у конкурсі, зможу озвучувати. Єдине що можу сказати, моя освітня мрія стосуватиметься навчання дітей англійської мови», – сказала учителька.
Фото: особистий архів Світлани Гутнєвої
Нагадаємо, «Гречка» повідомляла раніше про те, що вчителя-захисника із Кропивницького Олександра Сухоручка відзначили в номінації героїв освітнього фронту – педагогів, чиї історії уособлюють українське вчительсвто воєнного часу. Так вчителю-захиснику вручили нагороду національної педагогічної премії «Global Teacher Prize Ukraine 2022».
Вона пише для вас