Відкрити на пенсії свій бізнес: як переселенка у Кропивницькому вчиться кондитерської справи

13:48, 17 Червня, 2024

Наталія Шаповал є педагогинею з 27-річним стажем, яка через повномасштабне вторгнення була змушена виїхати з рідної Донеччини до Кропивницького. Тут вона відвідала професійні курси та вирішила спробувати заробляти своїм хобі — випічкою.

Наталя Шаповал 27 років працювала вчителькою початкових класів у рідному Покровську на Донеччині. Після вийшла на пенсію за вислугу років, проте сидіти, склавши руки, їй не хотілося.

«Я люблю спілкування з людьми, тому пішла у торгівлю. Сім років я працювала продавчинею у кондитерському кіоску», — розповіла вона «Гречці».

Та з повномасштабним вторгненням росіян Наталі Шаповал довелося евакуюватися у квітні 2022 року. Її колега-продавчиня виїхала раніше у Кропивницький, тож пообіцяла їй тут допомогти знайти житло.

«Виїхала вся моя родина разом: донька, онук, син і я. Приїхали до Кропивницького, тут певний час адаптовувалися після пережитого, пристосовувалися до нових умов. Але я сумувала за своєю справою, заходила у кондитерські магазини тут», — поділилася вона.

Тож пані Наталія почала відвідувати різні семінари й тренінги для вимушених переселенців: з комп’ютерної грамотності, відкриття власної справи, вміння справлятися з тривожністю тощо. Тому вирішила спробувати виготовляти власну випічку та продавати її. Перший продаж був напередодні Великодня на ярмарку біля Кропивницької міської ради.

Наталя Кондитерка 2
Наталя Кондитерка 3

«Я продавала паски, які сама спекла. Вони прийшлися до смаку багатьом. Одна жінка, яка зранку купила декілька, потім в опівдні поверталася докупити ще — так вони їй сподобалися», — поділилася вимушена переселенка.

На одному з таких заходів вона дізналася про можливості допомоги для підприємиць-початківиць від громадської організації «Чистий аркуш». Завдяки їм вона проходить професійні кондитерські курси безоплатно.

«Вони знайшли спонсорську допомогу, за рахунок якої оплатили мені кондитерські курси. Ось вже приготувала свій перший торт», — поділилася вона.

Наталія Шаповал зізналася, що хоче розвиватися у цьому напрямку.

«Я хочу випікати й заробляти на цьому. Тому шукатиму можливості: курси, семінари, гранти. Буду пропонувати свою продукцію, можливо, у місцевих кондитерських для продажу. Але зупинятися точно не планую», — додала вона.

Проходити професійні курси Наталія Шаповал змогла завдяки підтримці громадської організації «Чистий аркуш». Нагадаємо, що діяльність організації спрямована на інтеграцію вимушених переселенців і переселенок у Кропивницькому.

Команда «Чистого аркуша» організовує інформаційно-просвітницькі заходи для людей з різним потенціалом, освітою, віком, соціальним статусом. 

Зареєструватися на заходи ГО «Чистий аркуш» або дізнатись більше деталей можна:

  • перейшовши за посиланням https://forms.gle/tM4Dsqb5GY5fuvog7,
  • за номером телефону: (095) 558 30 01,
  • звернутись до офісу за адресою: вулиця В. Перспективна, 3/5.

Раніше «Гречка» розповідала, як Наталя Гайченя двічі відкривала свій бізнес у сфері харчування: спочатку на Донеччині, а вдруге — у Кропивницькому.

Останні новини по темі
На Кіровоградщині створили філію Всеукраїнської асоціації молодіжних центрів: пояснюємо навіщо
Засудили арешт за ґратами
Ґвалтував 12-річну дівчину: суд виніс вирок кропивничанину
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024