На Кіровоградщині створили філію Всеукраїнської асоціації молодіжних центрів: пояснюємо навіщо

14:24, 17 Червня, 2024

На території Кіровоградської області утворили філію Всеукраїнської асоціації молодіжних центрів України, до якої увійшли молодіжні центри та простори області. “Гречка” дізнавалася, навіщо створили філію, які молодіжні центри до неї увійшли і які можливості це дасть.

Під час стратегічної сесії, яка тривала протягом трьох днів за участі представників обласних молодіжних осередків, очільники центрів  напрацьовували стратегічні цілі, політику та підсилення молодіжних центрів та операційний план щодо роботи філії на поточний рік. 

“Нам важливо уточнити потреби молоді та встановити портрет молодіжних центрів, щоб молодіжні центри ставали більш стійкими, незалежними, розвиненими в плані адміністрування та управління, як всередині команди так і фандрейзингу. Важливо напрацьовувати шляхи, щоб надавати молоді освітні проєкти і адвокацію,, а саме відстоювати інтереси молоді в громадах, а також в межах області”, – підкреслив в коментарі “Гречці” очільник Центральноукраїнської філії, голова молодіжного центру “WeWorld” зі Знам’янської громади Владислав Кодацький. 

Навіщо створили центральноукраїнську філію 

За словами Владислава Кодацького, філію Всеукраїнської асоціації молодіжних центрів України створили з метою:

 • підсилення впливу молодіжної політики на рівні громад;
 • безпосередня участь молоді та представників центрі в громадських процесах;
 • презентації та поширення запитів молоді на місцях;
 • підсилення молодіжних центрів;
 • залучення фінансування та підтримки грантів від міжнародних донорів та організацій;
 • написання та проєктування спільних ініціатив.

“Так, ми локально можемо чути на місцях, які потреби молоді є актуальними. Також важливим фактом є включення молоді в обговорення процесів, які відбуваються в громадах. Помилково стверджувати, що молодь — це тільки підлітки, насправді ж це і батьки учнів, молоді підприємці-початківці, студенти та спеціалісти віком до 35 років, думки і інтереси яких мають враховуватись в перспективі, щоб громади можна було розвивати для майбутнього і в них хотілось залишитись і посилювати їх. Адже саме молодь той кластер суспільства, який створює нові, потужні та цікаві ініціативи, здатні покращувати життя жителів громади загалом”, — наголосив Владислав Кодацький. 

Які молодіжні центри Кіровоградщини увійшли до філії

До Центральноукраїнської філії увійшли 8 молодіжних осередків з громад Кіровоградської області:

 • молодіжний центр “WeWorld” зі Знам’янської громади;
 • простір “Другий поверх”, що в Олександрії;
 • молодіжний простір “MAN – 002” з Мануйлівської громади;
 • простір для психологічного розвантаження підлітків “Фенікс” з Кропивницького;
 • молодіжний простір “Happy Hub” з Кропивницького, заснований на базі громадської організації “Задзеркалля”;
 • молодіжний центр “4832” міста Бобринець;
 • молодіжний центр “2room” в Новоукраїнці;
 • молодіжний простір “4us”, що в Помічній.

У коментарі “Гречці” очільниця відділу освіти Помічнянської громади Ніна Семашко зазначила, що громадська організація “Асоціація молодіжних центрів України”, як провайдер молодіжної політики в Україні, підтримує молодіжні центри, які працюють по всій Україні. 

“Зокрема і наш простір “4us” вирішив доєднатись, бо виникло бажання утворити філію, зважаючи на те, що ідентичні філії вже створили в Харкові та Львові. Ми опрацьовували наші подальші шляхи спільної діяльності, які б посилили роль молодіжних центрів та активізували б молодь до життя в громадах, адже насправді на державному рівні не прописано, що органи місцевого самоврядування зобов’язані фінансувати й допомагати молодіжним центрам, тому часто це залежить від політичної волі керівництва громади та інших факторів”, – зазначила Ніна Семашко. 

За її словами, утворення філії дасть можливість планувати спільну адвокаційну діяльність та спільні проєкти, залучати спільні гроші від міжнародних грантодавців та підсилити роботу та діяльність один одного, набути нових компетентностей. 

З поміж іншого, заплановано також освітній блок, який містить в собі проведення освітніх заходів та форумів, щоб адвокатувати молодіжні програми на рівні області, а також підтримка обласних молодіжних просторів, адже ситуація довкола просторів зовсім різна. В деяких громадах такий простір – комунальний заклад, що фінансується з бюджету громади та має директора та працівника. 

“Ситуація в громадах різна, а утворення філії актуальне, бо міжнародні донори готові підтримувати саме молодіжні розвиткові проєкти, адже молодь в громадах, – це не тільки майбутнє, а й наше сьогодення. Якщо молодь залишатиметься в громадах і буде дієвою та активною, то в цієї громади є майбутнє. Якщо не буде в громаді активних та цілеспрямованих молодих людей, то для чого тоді щось робити взагалі?”, – наголосила посадовиця. 

Наразі філія ще офіційно не зареєстрована, оскільки є певні юридичні аспекти. Офіційно внести філію до реєстру планують наступного місяця. 

Нагадаємо, раніше “Гречка” повідомляла про те, що в Помічнянській громаді планують відкрити молодіжний простір “4US.2.0” на базі приміщення колишньої бібліотеки. 

Фото: Владислав Кодацький

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Від участі кожного залежить перемога: у Кропивницькому відкрили рекрутинговий центр
Наталя Шаповал
Відкрити на пенсії свій бізнес: як переселенка у Кропивницькому вчиться кондитерської справи
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024