«Володарі скрипкового ключа»: кропивницька письменниця презентувала книгу про композиторів

У Кропивницькому музеї імені Карпенка-Карого з нагоди Дня театру відбулася зустріч з музиканткою та письменницею Ольгою Полевіною.
Як повідомили на офіційній Facebook-сторінці Кропивницької міської ради, приводом став вихід нової книжки письменниці «Володарі скрипкового ключа».
Ольга Полевіна – членкиня Кіровоградської обласної організації НСПУ, голова літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного. У 2020 році її збірка стала переможцем Міжнародного мультимистецького конкурсу «Молода КороНація» у номінації «Дорослі для підлітків».
Героями збірки письменниці є вісімнадцять відомих європейських та українських композиторів: Вівальді, Баха, Бетховена, Моцарта, Паганіні, Шуберта, Верді, Гулака-Артемовського, Лисенка, Леонтовича та інших.
У книзі офіційну інформацію про кожного композитора доповнила художня розповідь про те, яким був їх шлях до слави, як вперше майбутні композитори грали на музичних інструментах, чим доводилося жертвувати заради музики, як закохувалися, чим жили, як шукали свій шлях у творчості. Вони постають як звичайні люди з їх почуттями, мріями, розчаруваннями і надіями.
“Кого ж залишить байдужим історія Вівальді, який тільки-но брав у руки скрипку, перетворювався із слабкого і хворобливого чоловіка на справжній ураган, або маленького Георга Генделя, який з дитинства був зачарований звуками і через них пізнавав предмети і явища”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що місце для проведення зустрічі мало символічне значення:
“У міському будинку Тобілевичів музика була невід’ємною частиною зустрічей, родинних свят, літературних вечорів. Тут бували відомі композитори Микола Лисенко, автор «Вечорниць» – музичного додатку до п’єси Тараса Шевченка «Назар Стодоля» Петро Ніщинський. І сьогодні в оселі драматурга говорили про мистецтво, про музику, про літературу”.
Нагадаємо, раніше “Гречка” писала, що 16 березня до Кропивницького завітав український журналіст, автор відомого проєкту «Служба розшуку дітей», режисер-документаліст, письменник, музикант, співзасновник видавництва «ТаТиШо» Руслан Горовий.