«Виплати від Червоного Хреста»: у соцмережах шахраї поширюють фейк

У соцмережі TikTok поширюють шахрайське відео, начебто всі українці можуть отримати по 4 тисячі гривень від Червоного Хреста і «влади». Насправді це фейк, а посилання веде на фішинговий сайт.
Про фейкове відео попередили на офіційній Facebook-сторінці Центру протидії дезінформації.
Зазначається, що у відео шахраї стверджують, начебто Червоний Хрест разом з «владою» роздає по 4 тисячі кожному і кожній в Україні. І спонукають при цьому перейти за їхнім посиланням і ввести свої банківські дані. Насправді інформація фейкова, а посилання веде на фішинговий сайт.
«Насправді це шахрайська схема, мета якої – виманити особисті дані для подальшого заволодіння вашими коштами. У жодному разі не переходьте за посиланнями та не вводьте свої банківські дані», — закликали фахівці з кібербезпеки.
Раніше «Гречка» попереджала, як відрізнити фейкові листи нібито від імені «Ощадбанку», в яких вимагають підтвердити особу та погрожують блокуванням рахунку.