Замість молодих дубів — пасовище? У Кропивницькому районі відсудили 77 гектарів лісу

14:10, 22 Травня, 2024

Весною 2024 Кіровоградська обласна прокуратура подала позов на Кіровоградську райадміністрацію та Первозванівську сільраду. Предметом позову стали дві земельні ділянки, яким ще у 2013 році поміняли цільове призначення — з лісового на пасовище.

Рішення у цій справі, згідно з Єдиним держреєстром судових рішень, Господарський суд Кіровоградської області ухвалив у травні 2024, передає кореспондентка «Гречки».

Спірні ділянки на 77 гектарів

Відповідно до змісту справи, обласна прокуратура подала позов щодо дій Кропивницької районної державної адміністрації, обласного управління Держгеокадастру та Первозванівської сільської ради. Йдеться про територію за межами населених пунктів, але в межах Первозванівської громади. Вона є у державній власності, і її цільове призначення було визначено як лісогосподарські землі.

Проте у 2013 році на цій території у Державному земельному кадастрі зареєстрували дві земельні ділянки, площами 48,7 та 28,07 гектарів. Їм присвоїли кадастрові номери та змінили цільове призначення — на сільськогосподарські землі. Прокуратура вимагала скасувати рішення районної адміністрації від 18 листопада 2013 року щодо затвердження технічної документації із землеустрою, яким зокрема і визначили ці дві ділянки на спірній території. У цій документації земельні ділянки державного лісового фонду віднесли до пасовищ.

Перед тим, як подати позов до суду, прокуратура надсилала листа до Кіровоградської обласної адміністрації із вказівкою, що як державницьке представництво вона є розпорядником земель державного лісового фонду. І тому вони мають подати позов про скасування свого попереднього розпорядження щодо земельних ділянок, адже мають захищати інтереси держави

У відповідь Кропивницька районна адміністрація подала до суду заяву про відкликання позову через його необґрунтованість. У заяві йшлося, що вийшли строки позовної давності, адже йдеться про дії, вчинені у 2013 році. У відповідь прокуратура пояснила, що може позиватися, поки права законного володільця ділянки (у цьому випадку це держава) порушуються.

Тож суд призначив засідання у цій справі. Перед засіданням до Господарського суду надійшло звернення від Первозванівської сільради, що суд хай проходить без присутності їхнього представника та що вони «визнають позовні вимоги в повному обсязі».

 «У відповіді прокуратурі облдержадміністрація повідомила про відсутність наміру самостійно звернутись з відповідним позовом до суду через відсутність у кошторисі витрат коштів на сплату судового збору», — йдеться у матеріалах.

Замість лісів — пасовище?

Під час засідання прокурор надав докази, що ці дві ділянки є у постійному користуванні «Долинського лісового господарства», який є філією держпідприємства «Ліси України». І саме на цих двох ділянках площею 48,7 та 28,07 гектарів передбачається створення лісових культур. На них вже росли молоді дуби, посаджені тут у 2003-2004 роках.

Ще у 1999 році тоді ще Клинцівська сільрада клопотала перед районною радою про те, щоб цю територію віддати на заліснення, адже земля тут є малородючою і не підходить під обробку для сільгоспвикористання.

«Рішення про вилучення земельних ділянок лісогосподарського призначення за погодженням із користувачем міг приймати Кабінет Міністрів України, а не районна адміністрація. І Кабмін таких рішень щодо цих ділянок не приймав», — аргументував свою позицію прокурор.

Також у прокуратурі уточнювали, що вартість двох ділянок у сумі становить близько 2,1 мільярда гривень.

Розглянувши справу, суддя Віта Кабакова ухвалила рішення: позов прокуратури задовольнити повністю.

«Скасувати вчинену 30.10.2013 у кадастрі державну реєстрацію двох земельних ділянок площами 48,71 та 28,07 гектарів», — йдеться у рішенні.

Крім того, з Кропивницької районної державної адміністрації стягнуть 8052 гривні судового збору.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Кадет кропивницького ліцею оголосив збір на РЕБ для військових: як долучитись
кадет збір на РЕБ Кропивницький
Полегшити життя Полі і Роми: історія родини, де діти мають хворобу, про яку не знає МОЗ
Читайте також

Кропивницька та Петрівська громади, що на Кіровоградщини, повідомили про загибель земляків у боротьбі проти російських загарбників....

18:17, 17 Червня, 2024

Громадська організація “Жіноча ліга” запрошує студенток віком від 18 до 21 років на безоплатне навчання в академії медіа для дівчат....

17:45, 17 Червня, 2024

У понеділок, 17 червня, у Кропивницькому сталася ДТП. На перехресті вулиць зіткнулися тролейбус та легковик....

17:27, 17 Червня, 2024