Змінив гучномовець на автомат: у Кропивницькому прощалися із громадським активістом і захисником Дмитром Сінченком
Сьогодні, 14 березня, у Кропивницькому відбулося поховання Дмитра Сінченка – громадського активіста, блогера, волонтера, який у перші ж дні повномасштабного вторгнення долучився до лав Української добровольчої армії.
Дмитро Сінченко у перші дні повномасштабного вторгнення долучився до лав Української добровольчої армії, де отримав позивний «Перун». Згодом його перевели до роти 28-ї окремої механізованої бригади.
Як розповів Ігор Козуб, який служив з ним разом, 22 серпня 2023 року Дмитро під час бою з російськими окупантами на Донеччині пішов вперед, щоб врятувати пораненого. Та сам зазнав поранень, і після відбиття позиції українські військові не знайшли його на місці бою.
«Він був спокійним, врівноваженим і мужнім воїном – про це вам всі, хто з ним служив, скажуть. Дмитро загинув героїчно, намагаючись врятувати пораненого. Це не був наказ, але він викликався це зробити. Він був справді мужньою людиною», – додав Ігор Козуб.
Те, що Дмитро Сінченко загинув, підтвердив результат ДНК-експертизи у березні 2024 року.
Дмитро Сінченко був відомим у Кропивницькому і за його межами громадським активістом: він ініціював безліч проукраїнських акцій і мітингів, займався громадською діяльністю.
Був автором колонок у виданнях «Тиждень», «Радіо Свобода». Від початку російсько-української війни був волонтером і активно допомагав армії.
Голова правління ВГО «Не будь байдужим!» Оксана Левкова у дописі, присвяченому пам’яті Дмитра, написала:
«Один Бог знає, скільки неймовірних дерусифікаційних заходів він організував і провів у Кропивницькому за останні років 15, у скількох акціях проти антиукраїнських ініціатив взяв участь, скільки важливих текстів, усних і письмових, підготував, у скількох радіо- і телеефірах виступив…».
Як зазначив Юрій Юзич, Дмитро Сінченко також був учасником молодіжної організації «Національний альянс».
«До Дмитра на фронті загинуло вже 9 нацальянсівців – діючих і колишніх. Дмитро став десятим…», – написав він.
Народна депутатка Ірина Геращенко у меморіальному дописі у Facebook поділилася, що досі зберігає переписку з Дмитром.
«У месенджері і досі зберігається наше з ним листування про роботу руху «Чесно», декомунізацію, перейменування Кіровограду, мовний закон. Для нього це було важливим, я б сказала, принциповим. Багато з нас добре знали Дмитра, він був активістом і громадським діячем. Світлий і цілісний хлопець», – написала вона.
Так збіглося, що поховання Дмитра Сінченка у рідному Кропивницькому відбулося саме в День добровольця – 14 березня. Прощатися з ним на Алеї почесних поховань у Кропивницькому 14 березня прийшли рідні, друзі і знайомі.
«Величезною частиною громадської діяльності у Кропивницькому є Дмитро Сінченко. Він був завжди активним, усміхненим, з гучномовцем у руках на центральній площі. Він ніколи не залишався байдужим до несправедливості і робив все, щоб місто залишалося на проукраїнських позиціях. І коли прийшов час – без вагань змінив гучномовець на автомат, щоб продовжувати захищати Україну. Про це його подвиг», – сказала під час прощальної промови кропивничанка, докторка філологічних наук Ольга Кирилюк.