Кропивничани скаржаться, що поліція присилає приватну ритуальну службу після виклику
Людям, які втратили близьких і зіткнулися із питанням організації поховання у Кропивницькому доводиться проходити “квест по проходженню кіл пекла”. Саме так описала цю процедуру громадська діячка Інга Дуднік на своїй сторінці у Фейсбук.
Згідно із повідомленням, в органах юстиції не завжди вчасно можна отримати довідку про смерть людини, якщо це припадає на санітарний чи святковий день. За цим тягнеться інша проблема – без цього свідоцтва не можна організовувати похорон.
“Виписати свідоцтво про смерть в останній четвер місяця – не можна , бо в юстиції – санітарний день. Якщо святковий день виходить на суботу чи неділю і понеділок стає вихідним. Ніхто свідоцтво про смерть не випише. Свідоцтва про смерть не має – не можеш організувати поховання. Тобто організація поховання розтягується на 3-4 дні. Риторичне питання – не можна організувати роботу чергового реєстратора?“- пише жінка.
Дану ситуацію “Гречці” прокоментував заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області з питань державної реєстрації Олег Потьомкін.
За його словами, у відповідні дні в органах юстиції працює черговий спеціаліст.
“25 січня Інга Дуднік дійсно зверталася до Кропивницького міського відділу державної реєстрації смерті з метою отримання свідоцтва про смерть близької людини на підставі медичного свідоцтва про смерть, датованого 24 січня. У результаті працівники в той же день без жодних проблем видали їй акт цивільного стану. Безпосередньо до обласного управління юстиції жінка зі скаргами не зверталася. Загалом, згідно наказу ГТУЮ у Кіровоградській області, у відділах ДРАЦС у неробочі, святкові й вихідні дні, крім неділі, встановлено гнучкий режим роботи, під час якого акти цивільного стану реєструє черговий спеціаліст”, – повідомив Чиновник.
Проте, за словами, Інги Дуднік, вона дійсно отримала свідоцтво однак про це довелося домовлятися в індивідуальному порядку.
Крім того, громадська діячка наголосила і на роботі поліції в таких ситуаціях. За словами пані Інги, поліція прислала до них для транспортування померлої до моргу, комерційну ритуальну службу.
“Приїхали на виклик, зафіксували смерть ( людина у віці і померла від хвороби), склали протокол, дали роз’яснення, як діяти далі . І.. прислали комерційну ритуальну службу, яка взяла 450 грн за транспортування померлої в морг. Потім , коли ми звертались в ритуальні агентства, першим питанням було, якого кольору була машина, яка забирала померлу? І дивувались, чому ми не звертаємось до служби, яка забирала померлу. Тож поліція в ритуальної службі на заробітній платі?“,- зауважує жінка.
За інформацією прес-секретаря патрульної поліції Кіровоградської області Наталії Трішиної, у випадках викликів «Раптова смерть» патрульні лише фіксують факт смерті людини та передають інформацію працівникам слідчо-оперативної групи, яка здійснює документальне оформлення факту смерті та подальше направлення на судово-медичну експертизу. В обов’язки патрульних не входить направлення померлої людини на судово-медичну експертизу і виклик відповідних ритуальних служб.
За словами речниці поліції у Кіровоградській області Віталіни Бевзенко, слідчо-оперативна група здійснює документальне оформлення факту смерті. Направлення чи виклик жодних ритуальних служб теж не входить в обов’язки слідчих. Натомість чергова частина при отриманні такої інформації інформує про пригоду міську ритуальну службу.
Після з’ясування всіх обставин у поліції області пообіцяли надати роз’яснення щодо конкретно цього випадку.