Кіровоградщина: з 6 придбаних мамографів жоден не працює

15:25, 20 Лютого, 2013

На Кіроворгадщині взялись за відбудову центрів ранньої діагностики. На сьогодні в області функціонує 26 таких центрів: 4 – у Кіровограді, 1 – в Олександрії та 21 – у районних центральних лікарнях, про це підчас прес-конференції повідомив Олег Рибальченко, начальник управління охорони здоров’я Кіровоградської ОДА.

 

Для зміцнення матеріально-технічної бази цих центрів придбано 6 сучасних мамографів, ультразвукові апарати та сучасні телемедійні системи.

Проте ще й досі жоден з 6 мамографів не працює. Причина – відсутність потрібних спеціалістів. На даний час відбувається навчання персоналу.

 «Річ у тім, що лікарі-мамологи не визначені на державному рівні. Існуючі ж лікарі-онкологі, які працюють на даному обладнанні повинні знаходитися тільки в онкологічних закладах. Відповідно до цього ми працюватимемо лише на тих територіях, де є відповідні висококваліфіковані фахівці. Зокрема: рентгенологи, хірурги, лікарі УЗД-діагностики та гінекологи, вони теж пов’язані з цим питанням,- розповідає Олег Рибальченко, –

то ж ми виокремили шість територій, зокрема: Добровеличківський, Новоукраїнський, Гайворонський, Маловисківський, Олександрійський та Кіровоградський райони. Так складається, що всі навколишні території так чи інакше пов’язані з перелічиними районами саме за консультаціями лікарів онкологів».

Розподіл цих мамо графів для ефективного використання, за словами чиновника, має бути один апарат на 100 тисяч населення. Для повного охоплення всієї області необхідно 10 працюючих мамо графів. Можливо у 2013 році вдасться закупити ще чотири апарата.

Останні новини по темі
Легкоатлет з Кіровограда, Чемпіон України тренується на морозі у дірявих кросівках
Кіровоград: міліціонера судитимуть за побиття затриманого
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024