У медичних закладах Кіровоградщини апарат УЗД приватний, а запис ведеться лише на грудень?
Результати опитування «Таємного покупця», що традиційно проводить Контактний центр Кіровоградської ОДА, показали, що у Центрах ранньої діагностики всієї області майже неможливо отримати об’єктивну інформацію щодо вартості і шляхів надання медичних послуг. Про це розповів на сьогоднішній апаратній нараді керівник «Гарячої лінії» Андрій Лейбенко.
Опитування провели серед працівників 24 установ. Основними питаннями, які цікавили «таємного покупця» були запитання щодо проходження УЗД: чи потрібне направлення, дообстеження на ультразвукове дослдження і скільки коштуватиме процедура.
Пропонуємо вам перелік топ відповідей:
– Лікар у відпустці (Кіровоградський, Гайворонський, Світловодський, Новоархангельський райони);
– Така інформація не надається (Знам’янський центр первинної діагностики);
– Апарат УЗД приватний (міська клініка N5);
– В нас тільки добровільні внески 30 грн (Світловодський район);
– Добровільні внески 20 гривень (Олександрійська міська лікарня);
– Запис на УЗД ведеться на грудень 2013 року (Олександрівська міська лікарня N1);
– За УЗД потрібно зробити внесок в касу 50 грн (Онуфріївський район);
– Вартість УЗД одного органу 20 гривень” (Поліклінічне відділення ЦРЛ);
– Вартість УЗД до 60 гривень(Вільшанський район).
Андрій Лейбенко говорить, що більш -менш повну інформацію надали лише в чотирьох закладах, в усіх інших установах це були абстрактні відповіді.
“Практично ні в кого немає бажання приймати людей, немає бажання спілкуватися з людьми. Ті, хто набрав низький бал, туди, відверто, якось не хочеться йти,” – зазначив Андрій Лейбенко.
Аутсайдерами у рейтингу найкращої наданої інформації по телефону стали медичний заклад Петрівського району, Бобринецька міська поліклініка N5, Устинівська ЦРЛ та Ульянівська ЦРЛ.
“Має бути порядок спілкування з людиною і чіткі відповіді. Проводьте навчання, навчайте їх спілкуватися», – підсумував голова Кіровоградської ОДА Андрій Ніколаєнко, – Хто мені може пояснити, чому в одному районі 10-20, а в іншому 50 гривень коштує УЗД?”
Відповісти на цу та інші запитання спробував директор департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко. Чиновник пояснив, що усі добровільні внески не мають чіткої цифри, а такі відповіді звучали через те, що спілкувалися не з лікарями. До того ж така різниця у цінах може бути через те, що у лікарнях могли називати вартість як дослідження одного органу, так і комплексного УЗД.
Світлана Дубина