Пацієнти надалі отримуватимуть протитуберкульозне лікування в Олександрії – керівник департаменту

14:38, 19 Лютого, 2020

Вчора в Олександрії протестували з вимогою не закривати протитуберкульозний диспансер. Але як повідомили в департаменті охорони здоров`я об`єднання відбудеться юридично, а закривати заклад в Олександрії не планують.

 

Як повідомляють «Подробиці», медперсонал і пацієнти побоюються, що його реструктуризація – це перший крок до закриття.

В Олександрійському протитуберкульозному диспансері нині більше ніж пів сотні пацієнтів. Приміщення лікарні відремонтоване та забезпечене медобладнанням.

“Однак уже з квітня цей заклад можуть перетворять на філію, скоротять ліжкомісця і персонал. Роботу втратить щонайменше третина працівників”, – йдеться в сюжеті.

На обліку пацієнтської організації більше як тисяча людей.

– Нам повідомили, що ми приєднуємося і стаємо ланкою обласного тубдиспансеру – як відділення. Нас чекає скорочення – тому що фінансування скрізь однакове, в області там більш-менш, і за рахунок нас буде скорочення. Ми, звичайно, сподіваємося, що ми залишимося, тому що наші хворі – дуже специфічні, – каже Катерина Васильєва, заступниця головного лікаря Олександрійського протитуберкульозного диспансеру.

Як повідомив “Гречці” директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації Олег Рибальченко, пацієнтам з Олександрії не доведеться їздити у Кропивницький.

– Доступність медичної допомоги для пацієнта не змінюється. Вони куди звертались – там і будуть отримувати цей вид медичної допомоги, – каже Олег Рибальченко. – З приводу скорочення лікарів – це будуть вирішувати в кожному випадку генеральні директори. У залежності від обсягу контрактування заключених національною службою здоров’я. А щоб максимально забрати всі пакети медичних гарантій ми пропонуємо їх об’єднати. Оскільки не у всіх є вся специфікація по вимогам. Не в кожному Олександрійському закладі є те, що у Кропивницькому обласному такому ж закладі. Факт об’єднання дасть можливість під однією ліцензією та юридичною особою отримати весь спектр. А якщо об’єднання не відбудеться тоді кожен буде жити на той обсяг фінансування, який доведе і зможе забрати за оголошенням НСЗУ і тоді можуть бути ризики.

Разом із тубдиспансером під “оптимізацію” потрапляють ще чотири районні медзаклади: психіатричний, наркологічний, шкірно-венерологічний і онкологічний диспансери. Рішення про це планують ухвалити депутати Кіровоградської обласної ради вже на початку березня.

Останні новини по темі
Навесні Кіровоградщина представить країні туристичні продукти
post 30400 0 30959800 1441193591
viber 2020 02 19 12 27 41
Бюджет і гроші: як місцевий бізнес впливає на покращення твого життя
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024