Як вберегти дитину від туберкульозу

17:03, 10 Вересня, 2020
tuberculoz

Щеплення вакциною БЦЖ – це дієвий спосіб вберегти дітей від туберкульозу, а в разі зараження – значно знизити ризик його ускладнень, повідомили в БО «100 відсотків життя. Кропивницький».

Оскільки Україна – країна з високим рівнем захворюваності на туберкульоз, у тому числі й хіміорезистентний, оскільки щороку в нашій країні фіксуються випадки смерті від туберкульозу серед дітей, в тому числі й серед немовлят, вакцинування від туберкульозу в перші дні після народження є обов’язковим, – каже головна лікарка Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру Галина Горенко.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, якщо немає протипоказань, діти вакцинуються проти туберкульозу на 3-5 добу після народження, щоб імунітет проти цього серйозного захворювання сформувався як можна раніше.

На що слід звернути увагу при проведенні щеплення БЦЖ

Вакцина БЦЖ – це «жива» вакцина. Це означає, що вона містить дуже слабкий збудник захворювання. Його головне завдання – запустити відповідні імунні реакції організму і сформувати імунітет проти хвороби. Якщо є протипоказання – щеплення від туберкульозу може бути відкладено. Щепитися живою вакциною повинні здорові діти. В такому випадку буде сформований хороший імунітет, а ризик отримати ускладнення зводиться до нуля, – розповіла головна лікарка.

Про вакцину БЦЖ ходить безліч міфів і розповідей про страшні наслідки і ускладнення. Наслухавшись їх, багато батьків беруть на себе відповідальність і відмовляються від цієї вакцинації. Хоча варто детально дізнатися від лікарів, що таке БЦЖ.

Зі слів Галини Горенко, основні особливості щеплення: мета – профілактика туберкульозу; захищає не від зараження, а від перетікання прихованої інфекції (інфікування) у активну хворобу; попереджає розвиток важких форм захворювання – туберкульозного менінгіту, зараження суглобів і кісток, тощо; дозволяє домогтися істотного зниження відсотка захворюваності серед дітей.

Рішення про вакцинацію малюка приймають батьки, зваживши попередньо всі за і проти, після того, як проводиться комплексне обстеження на наявність протипоказань для щеплення БЦЖ.

– Лікар зобов’язаний виявити у дитини наявність протипоказань перед тим, як прищепити її, так як саме не виявлення протипоказань призводить до порушень норми і ускладнень. Немає протипоказань – немає і небезпечних наслідків. Зате буде впевненість в тому, що організм дитини захищений від такого страшного захворювання, як туберкульоз, якщо і не на 100%, то хоча б гарантована лише легка форма захворювання, –наголошує Галина Горенко.

 

Останні новини по темі

На коронавірус захворіли ще 11 мешканців Кіровоградщини

coronavirus copy copy
schkolar

Кіровоградщина: через коронавірус сім закладів освіти перевели на дистанційне навчання

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023