Чи може вагітна зробити УЗД безоплатно?

10:36, 28 Вересня, 2021

Ультразвукове дослідження для вагітних – безкоштовна послуга, повідомляють у МОЗ.

Ультразвукове дослідження під час вагітності – одне з найважливіших обстежень для майбутньої мами. Воно дозволяє контролювати нормальний розвиток плода і проводити моніторинг будь-яких потенційних ускладнень. 
 
У Програмі медичних гарантій-2021 ведення вагітності в амбулаторних умовах виділено в окремий пакет. У межах цього передбачена низка безоплатних обстежень для вагітної. Зокрема й ультразвукове дослідження.

А саме:

  • УЗД матково-плодово-плацентарного комплексу з використанням доплерографії,
  • трансвагінальна ультразвукова цервікометрія,
  • УЗД внутрішніх органів та інші інструментальні дослідження відповідно до потреб пацієнток.

Щоб мати можливість робити УЗД безоплатно пацієнтці потрібно обрати заклад, в якому спостерігати вагітність. Це має бути поліклініка, лікарня або центр, які мають з НСЗУ контракт за напрямом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. На Кіровоградщині таких медичних закладів – 25.

Знайти необхідну лікарню можна на дашборді НСЗУ “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”  або зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Гінеколог, яка спостерігатиме вагітну, випише електронне направлення на усі, необхідні пацієнтці відповідно її стану, обстеження. В тому числі – і на УЗД. 

Маючи електронне направлення жінка зможе зробити УЗД в тому ж закладі, де й спостерігає вагітність. Або в іншому, який має контракт з НСЗУ за напрямом “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”. Для цього потрібно лише попередньо записатись на обстеження.

Останні новини по темі
Кропивницький майже готовий до опалювального сезону. Сподіваються на 307 мільйонів з Києва
teplo
photo 2021 09 23 17.31.42
Що живе у популярному громадському джерелі на Озерній балці
Читайте також

Кропивницький регіон долучився до проєкту «Укрпошта.Аптека», в рамках якого можна замовити доставку ліків до найближчого поштового відділення. Для цього достатньо мати телефон. ...

10:30, 18 Липня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 18 липня, через аварійні роботи жителі мікрорайону Радист тимчасово залишилися без води....

10:09, 18 Липня, 2024

Вихованець кропивницького футболу та колишній півзахисник збірної України Євген Коноплянка оголосив про завершення кар’єри футболіста....

10:03, 18 Липня, 2024