Кропивницький майже готовий до опалювального сезону. Сподіваються на 307 мільйонів з Києва

10:53, 28 Вересня, 2021
teplo

Сьогодні, 28 вересня, заступник міського голови Олександр Вергун під час брифінгу розповів про готовність КП “Теплоенергетик” до нового опалювального сезону, чи зміниться тариф для населення та яку компенсацію по різниці в тарифах потребує комунальне підприємство.

 

Загалом станом на 25 вересня готовність теплового господарства у Кропивницькому на 91%.

На сьогодні ще проводяться роботи. До 15 жовтня будем у 100% готовності до початку опалювального сезону, – каже Олександр Вергун. – Головне питання отримання номінацій постачання природного газу у Кропивницькому. Думаю ці питання будуть врегульовані й ми вчасно розпочнемо опалювальний період.

Всі школи, дитсадки, позашкільні заклади готові приймати тепло.

У Кропивницькому розпочнеться опалювальний сезон, не раніше 15 жовтня. Але якщо середньодобова температура протягом трьох діб буде нижче +8ºС, то можуть розпочати підключення до тепла раніше.

Зараз працюють над модернізацією системи теплопостачання. Схему та стратегію теплопостачання обласного центру виготовить компанія «ЮТА», яка виграла тендер, в рамках проєкту USAID «Енергетична безпека».

Скажу відверто, система теплопостачання фізично зношена вже давно. У цьому опалювальному сезоні входимо з обладнанням, яке було 20 років тому, – каже Олександр Вергун.

За його словами, за минулий опалювальний сезон з міського бюджету на КП «Теплоенергетик» витратили близько 70 млн грн. На цей рік передбачено близько 100 млн і на сьогодні виплачена сума близько 70 млн. У цю суму входять гроші на підготовку до опалювального сезону – 14,8 млн гривень .Також кошти по реструктуризації боргу з 2016 року, кожного місяця платять 1 млн 386 тисяч гривень.

Чи підвищуватимуть тариф на тепло для населення наразі не відомо

30 вересня планується нарада в Києві щодо напрацювання пропозицій з відшкодування регіонам різниці в тарифах, участь в якій візьме і міський голова Андрій Райкович.У міськраді уточнюють, що прийняті рішення на центральному рівні безпосередньо впливатимуть на тарифи у прийдешньому опалювальному сезоні і дадуть відповідь на питання, чи доведеться їх переглядати міській владі.

Нагадаємо, для споживачів комунального підприємства «Теплоенергетик» з початком опалювального сезону можуть зрости тарифи на тепло на 36%, якщо місто не отримає обіцяну компенсацію.

Олександр Вергун також повідомив, що минулого тижня в ОДА відбулось засідання робочої групи, яка приймала від теплогенеруючих підприємств області інформацію по різницю в тарифах, яка утворилась протягом минулих 5-6 років.

КП “Теплоенергетик” захистило суму в розмірі 307 млн гривень по різниці в тарифах. Ми сподіваємось, що ця сума буде прийнята і в Києві й ми отримаємо ці кошти і розрахуємось з боргами по газу. Ці кошти передбачаються для розрахунку по заборгованості за газ, електроенергію, воду. Це компенсація по різниці в тарифах, яка була утворена протягом останніх років, – додав Олександр Вергун.

 

Останні новини по темі

Пенсіонери Новоолексіївки можуть залишитись без пільгового проїзду?

avtobus104
photo 2021 09 23 17.31.42

Що живе у популярному громадському джерелі на Озерній балці

Читайте також

Учні Новомиргородської спеціальної школи Кіровоградської обласної ради відзначили День Святого ...

19:18, 6 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 6 грудня, з нагоди Дня Збройних сил України і Дня Святого Миколая, відбулось ...

16:36, 6 Грудня, 2023

У Дитячо-юнацькій спортивій школі № 2 у Кропивницькому стартував набір дітей на безкоштовне навчання ...

16:33, 6 Грудня, 2023