11 медзакладів області подалися на фінансування за пакетом допомоги при пологах

11:48, 04 Січня, 2022

Наразі 11 медзакладів Кіровоградської області подалися до Нацслужби здоров’я на фінансування за пакетом медичних гарантій у 2022 році на пологи. Наразі лише шість лікарень пройшли погодження, а решта – на розгляді. Загалом контрактування ще триває.

Про це повідомив сьогодні, 4 січня, під час брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.

– Загалом 2020 року народилися в області 6034 дітей, торік – 5516 дітей, – зауважив Олег Рибальченко.

При цьому більшість пологів були у двох перинатальних центрах в Кропивницькому – від 1500 до 2000.  

За його словами, наразі відповідають вимогам НСЗУ і отримають фінансування за пактом «Медопомога при пологах» такі медзаклади області: Гайворонська, Олександрійська, Світловодська, Новоукраїнська, а також перинатальний центр І-ІІ рівня в обллікарні та пологовому міському будинку з функціями перинатального центру ІІ рівня у Кропивницькому. Лікарні у Благовіщенському, Голованівську, Знам’янці, Малій Висці, Олександрівці – на розгляді, щоб отримати фінансування за пакетом медпослуг від НСЗУ.

Вимоги передбачають наявність фахівців, обладнання та певної чисельності пологів на рік. Йдеться саме про планові пологи. Ургентні відділення, де можуть відбуватися пологи, в решти лікарнях, які не подалися на фінансування, залишаються.

Пан Рибальченко зауважив, що громади можуть виділяти фінансування на будь-які відділення лікарень, зокрема, пологові. Крім того, НСЗУ цьогоріч зможе переглядати пакети на фінансування помісячно, тобто до переліку можуть додатися нові лікарні на територіях області, якщо відповідатимуть вимогам.

У 2022-му тариф за медичну допомогу при пологах зросте на 5000 гривень – до 15 000. А для закладів, які відповідатимуть додатковим вимогам – до 20 000 гривень.

 

Останні новини по темі
Найкращий у військовій академії, де навчався Черчилль: як спецпризначенець провів рік у Британії (ФОТО)
anton01
Кіровоградщина отримала майже 140 мільйонів для виплати житлової субсидії та пільг
Читайте також

Внаслідок ворожого мінометного обстрілу на Донеччині загинув солдат з Вільшанської громади Олександр Телешко....

18:48, 22 Червня, 2024

Кропивницький апеляційний суд виніс новий вирок водієві, який на пішохідному переході збив двох пішоходів. Внаслідок один з постраждалих загинув. Суд першої інстанції присудив в...

15:25, 22 Червня, 2024

У суботу, 22 червня, у квартирі по вулиці Великій Перспективній сталася пожежа — інформації про загиблих не надходило....

13:54, 22 Червня, 2024