Плавлений сир для онкохворих: у Кропивницькому закуплять 600 кілограмів для пацієнтів

16:23, 22 Листопада, 2022
Depositphotos 13376175 S

Кіровоградський онкологічний центр вирішив закупити понад 600 кілограмів сиру вартістю 150 тисяч гривень для харчування пацієнтів. Чи дійсно це підходящий продукт для дієтичного харчування пацієнтів?

Інформацію про закупівлю, яка має відбутись 29 листопада, опублікували на сайті Прозоро. Строк поставки товарів 31 грудня 2022.

Як повідомили “Гречці” в онкоцентрі, кількість сиру зумовлена потребами закладу, а поставки будуть відбуватись не однією партією, а за потребою онкоцентру щонайменше щотижня. В кінці фінансового року можливе зменшення суми договору і кількості продукту.

“Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я від 29.10.2013 р. № 931 онкохворим пацієнтам дозволено вживати м’який сир, а плавлений сир як раз і відноситься до категорії м’яких сирів. Відповідно до визначення, яке використовують фахівці харчової промисловості, м’який сир – це продукт харчування, який виготовляють з молока, а також вершків із додаванням молочнокислих бактерій або ж ферментів. Головною відмінністю м’якого сиру від всіх інших сортів криється в консистенції і зовнішньому вигляді продукту. М’які сири відрізняються своєю сирною або вершковою консистенцією. Як правило, м’які сири виробляють без якої б то не було додаткової обробки у вигляді копчення або ж плавлення”, – відповідли у медзакладі на запитання журналістів і додали, діють відповідно до діючого законодавства, як в сфері публічних закупівель так і в сфері надання медичної допомоги та харчування пацієнтів.

Як пояснили “Гречці” у Держпродспоживслужбі, сири діляться на

  • сичужні (твердий, м’який, розсольний),
  • кисломолочні (домашній сир-творог)
  • перероблені (плавлений сир).

М’який сир – це той, що визріває без додаткової обробки у вигляді плавлення. Наприклад, вершковий сир. Плавлений сир – це вже оброблений продукт, молочний продукт, що виготовляється термомеханічною обробкою сичужних сирів, сирів для плавлення, сиру, масла та інших молочних продуктів, у присутності солей-плавників.

М’які сири мають стандарт ДСТУ 4395:2005, а плавлені – ДСТУ 4635:2006. Тобто це два різні види сиру.

Можливо у МОЗ інші поняття щодо класифікації сиру? Здається, ні. Наприкалад, у наказі “Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти чітко вказано, що у шкільних буфетах можуть продаватись бутерброди “з сиром твердим, крім плавленого сиру”.

“Гречка” написала запит до Міністерства охорони здоров’я, аби отримати додаткові роз’яснення про дієтичне харчування хворих і різницю між цими видами сиру у медичному харчуванні.

Останні новини по темі

ВІЛ та гепатити: як зменшити свій шанс на хворобу (ПОДКАСТ)

vil
serce

Завтра у Кропивницькому безкоштовно консультуватимуть спеціалісти Інституту серця

Читайте також

Новгородківська на Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків, ...

18:11, 10 Грудня, 2023

Качана каша входить до традиційних українських страв, які наші предки могли дозволити собі лише ...

16:28, 10 Грудня, 2023

Найдовша в Європі залізнична вузькоколійка проведе зимовий ретро-тур маршрутом Гайворон-Бершадь ...

13:08, 10 Грудня, 2023