В Україні пацієнти з рідкісною хворобою СМА зможуть безоплатно отримувати ліки

10:36, 13 Грудня, 2022

В Україні ліки для пацієнтів зі спинальною м’язовою атрофією першого типу відтепер будуть безкоштовними. Це вперше держава централізовано закуповуватиме такі препарати.

Як зазначили на Facebook-сторінці спільноти “Пацієнти України”, Медичні закупівлі України повідомили, що уклали трирічну угоду на постачання препарату “Рисдиплам” для лікування дорослих та дітей віком від 2-х місяців, хворих на рідкісне захворювання – СМА.

“Один флакон препарату для лікування СМА в аптеках коштує понад 250 тисяч гривень. Тепер для пацієнтів зі СМА першого типу закуплені ліки будуть безоплатними. Це — єдині ліки від СМА, якими можна самостійно лікуватися вдома”, – йдеться в повідомленні.

Для того, щоб отримати “Рисдиплам”, закуплений МЗУ, безоплатно, потрібно звернутися до закладу охорони здоров’я, де ви проходите лікування.

Крім того, у дописі уточнили, що ліки закуповуватимуть через спеціальний механізм договорів керованого доступу (ДКД), який дозволяє купувати дороговартісні інноваційні препарати за державний кошт.

Останні новини по темі
Кропивницький гирьовик став чемпіоном України (ФОТО)
2022 12 13 ГС
budzet
«Програма відновлення України»: три проєкти з Кіровоградщини отримають по 1,2 мільйони
Читайте також

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024

На Кіровоградщині в рамках операції “Нерест” правоохоронці розпочали 27 кримінальних проваджень щодо браконьєрів....

16:50, 30 Травня, 2024

З 1 червня для підприємств, установ і організацій, які є абонентами “Дніпро-Кіровоград”, зросте тариф на воду....

14:41, 30 Травня, 2024