Герпес: у чому небезпека вірусу та як його виявити

10:08, 31 Березня, 2023

Герпетична інфекція — група захворювань, спричинених герпесвірусами, серед яких виділяють 8 видів. Кожен із них несе певну небезпеку для людини. Підступність вірусу полягає у тому, що, потрапляючи до організму, він назавжди залишається там. Інфікований стає носієм, але може не помічати проявів хвороби. За статистикою, лише 20% випадків проявляються характерними симптомами, причому, за результатами глобальної оцінки ВООЗ, не менш як 67% людей заражені герпесом першого типу.

Щоб не допустити ускладнень у вигляді тяжких уражень ЦНС, імунної системи та онкологічних захворювань, необхідно здати аналізи на герпетичну інфекцію.

Дослідження проводять у медичних лабораторіях. До них належить мережа «Ескулаб» із філіями в різних містах України. Тут можна замовити тести на виявлення лабіального й генітального герпесу, які належать до I та II типу, до зараження якими найчастіше схильний організм.

Що таке лабіальний герпес

Вірус простого герпесу (ВПГ), який багатьом знайомий як «застуда на губах».

Зараження відбувається декількома способами:

  • повітряно-крапельним шляхом;
  • контактним (через засоби гієни, поцілунки, посуд);
  • під час незахищеного статевого акту;
  • самопоширенням, коли виразки заражають здорові ділянки слизової оболонки;
  • під час переливання крові;
  • від матері до дитини (через плаценту).

Інкубаційний період може становити від 2 до 14 днів. Причому виражений симптом у вигляді виразок на губах та огрубіння епітелію може не спостерігатися. Наявність виразок вказує на високу заразність людини.

Особливості генітального герпесу

Цей вид ВПГ відносять до інфекцій, які передаються статевим шляхом (ІПСШ). У групі ризику перебувають люди віком від 14 до 50 років, що пов’язано з активним статевим життям.

До організму вірус проникає через невеликі розриви чи порізи на шкірі разом із генітальними чи оральними виділеннями. Інкубаційний період триває в середньому 1–10 днів, але перші ознаки можуть з’являтися протягом 2–3 тижнів.

Основні симптоми:

  • на початку — різко погіршується самопочуття, підвищується температура тіла, в області майбутніх висипів відчувається свербіж, біль та печіння;
  • через декілька днів — виникають маленькі виразки-бульбашки, заповнені прозорою рідиною.

У жінок важка форма генітального герпесу може поширюватися та вражати внутрішні органи: матку, маткові труби, сечовий міхур, пряму кишку.

Обидва види герпесу можуть активуватися на тлі зниження імунітету. Тому в комбінації з протигерпетичними та противірусними засобами призначають приймання імуномодуляторів для стимуляції захисних функцій організму.

Реклама

Останні новини по темі
Депутати спробують звільнити голову Кіровоградської облради
1608131406 130974049 3835718219824665 2738567430107292434 o
Oleksandriya Macd
Будівництво Макдональдзу: Олександрійська міськрада виділила мільйон на проєкт перехрестя
Читайте також

У Кропивницькому у суботу, 20 квітня, відбудеться відкриття персональної виставки картин кропивницької мисткині Оксани Калюжної....

13:34, 16 Квітня, 2024

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду ухвалив повернути касаційну скаргу колишнього директора Кіровоградського обласного академічно-драматич...

12:24, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому створили ініціативу “Інспекція “Ї”” для протидії російськомовній зовнішній рекламі. Пояснюємо, як поскаржитися, якщо знайшли російську р...

12:23, 16 Квітня, 2024