Безоплатна реабілітація на Кіровоградщині: як скористатись послугою
Від початку повномасштабної війни в Україні зріс попит на реабілітаційну допомогу. Протягом 2023 року на Кіровоградщині реабілітаційними послугами скористались більше ніж 11 тисяч пацієнтів у стаціонарних та амбулаторних умовах.
Як і торік, згідно із програмою медичних гарантій на 2024 рік, є два пакети з реабілітаційної допомоги дорослим та дітям – у стаціонарно та амбулаторно.
На Кіровоградщині з Національною службою здоров’я законтрактовані 10 стаціонарних медзакладів та 16 амбулаторних.
НСЗУ оплачує такі послуги з реабілітації на стаціонарі:
- обстеження лікарем та інших фахівців з фізичної та реабілітаційної медицини, консультація лікарів інших спеціальностей;
- складання індивідуального реабілітаційного плану;
- моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану;
- необхідні лабораторні та інструментальні обстеження;
- надання реабілітаційної допомоги за кількома напрямами;
- цілодобовий медсестринський догляд;
- психологічна допомога;
- своєчасне знеболення на під час реабілітації;
- ліки з національного переліку основних лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;
- харчування.
НСЗУ оплачує такі послуги з реабілітації в амбулаторіях:
- обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини, іншими фахівцями з реабілітації, консультації інших лікарів;
- встановлення діагнозу та складання індивідуального реабілітаційного плану;
- моніторинг клінічного стану і коригування реабілітаційного плану за потреби;
- реабілітаційна допомога (нейрореабілітація, ортопедична, психологічна, кардіо-респіраторна, комплексна реабілітація тощо);
- налаштування і навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації;
- психологічна допомога;
- навчання пацієнтів та родичів особливостям догляду;
- оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлень на медико-соціально-експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію тощо.
Тариф на медичні послуги з реабілітації в стаціонарних умовах становить майже 20 тисяч гривень за пролікований випадок. За реабілітаційні послуги в амбулаторних умовах НСЗУ сплачує закладам майже 11 тисяч гривень за послугу.
До складу мультидисциплінарної команди входять лікар фізичної реабілітації, фізичний терапевт, ерготерапевт, психолог, терапевт мовлення, соцпрацівник. Ці фахівці визначають стан і діагноз пацієнта, складають його індивідуальний план з цілями, яких мають досягти протягом реабілітаційного циклу, який може тривати не менше 14 днів.
“Також у пакетах є прописані вимоги до обладнання, і всі медзаклади, законтрактовані за цими пакетами, їм відповідають”, – зазначає заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Шуліка.
Знайти найближчий до вас заклад, законтрактований за пакетами з реабілітації, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область (Кіровоградська) та групу послуг («53 Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» або «54 Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах»).
Нагадаємо, раніше “Гречка” повідомляла, у Кропивницькому на базі онкоцентру працює відділення фізичної реабілітації. Раніше переважна більшість відвідувачів були онкопацієнти, які лікувались у стаціонарі. Наразі до закладу можуть звернутись усі, хто потребує фізичної реабілітації, за направленням лікаря.