У Кропивницькому підтвердили перший випадок дирофіляріозу

11:19, 16 Березня, 2024

На Кіровоградщині зафіксували випадок дирофіляріозу. У жінки видалили із верхньої повіки гельмінта довжиною 10 сантиметрів.

Головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук повідомила, що гельмінта видалили у 46-річної кропивничанки. Його направили для ідентифікації до бактеріологічної лабораторії Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Фахівці Центру підтвердили, що це була самка.

«Зразок біологічного матеріалу гельмінта був направлений на підтвердження до Національної вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ України, і на підставі верифікації остаточний діагноз підтвердився: «Дирофіляріоз верхньої повіки», – зазначила Надія Оперчук.

За словами Надії Оперчук, протягом 2022-2023 року цю хворобу в області не реєстрували.

Довідково:

Дирофіляріоз (лат. dirofilariasis) — це зоонозний гельмінтоз, який спричинюють гельмінти роду Dirofilaria. У людей, як правило, дирофіляріоз проявляється підшкірними вузлами, вузловими ураженнями легеневої паренхіми, у багатьох випадках хвороба перебігає безсимптомно.

Нагадаємо, у Кіровоградському обласному онкологічному центрі відновили набір пацієнтів на клінічні дослідження. Пояснюємо, що це і як доєднатися.

Останні новини по темі
Приватизувати за 383 гривні: у Новомиргороді виставили на аукціон гараж
«Це стало для мене новим подихом»: у Кропивницькому відкрили виставку фотопортретів дружин військових
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024