«Це стало для мене новим подихом»: у Кропивницькому відкрили виставку фотопортретів дружин військових

10:35, 16 Березня, 2024

У Кропивницькому відкрилася фотовиставка, героїнями якої стали дружини військових. Фотовиставка є етапом проєкту «Рушійки змін: жіноче лідерство під час війни», в рамках якого об’єднують дружин військових і надають їм необхідну підтримку і допомогу, передає кореспондентка “Гречки”.

Співорганізаторка фотовиставки Валентина Пастухова розповіла, що героїнями стали  і дружини діючих і загиблих військових, а також тих, хто є зниклим безвісти за особливих обставин.

«Коли дівчата прийшли на фотосесію, вони спочатку були скуті, соромилися. Та в процесі я бачила, як вони розкрилися, почали посміхатися», – розповіла вона.

Валентина Пастухова також долучилася до фотосесії. Вона зізналася, що ці зустрічі, фотосесії та інші заходи в рамках проєкту допомагають відволіктись від переживань, відчути підтримку.

Чоловік Валентини Максим Пастухов став на захист України від початку російсько-української війни у 2014 році. Він загинув на Харківщині у вересні 2022 року.

«Для фото я обрала фліску свого загиблого чоловіка. Її йому видали ще у 2016 році – тут навіть перший його шеврон зберігся. Я її часто ношу. І такі зустрічі, акції дуже підтримують», – поділилася вона.

Дружина діючого військового Аліна Пузакова зізналася, що  від початку повномасштабної війни їй було важко підтримувати соціальні зв’язки, мало долучалася до суспільних заходів. Її чоловік Дмитро до 24 лютого 2022 року працював головою Созонівської сільради у Кропивницькому районі. Так як він офіцер запасу, то в перший день оголошення мобілізації з’явився до Центру комплектування. Спочатку долучився до територіальної оборони, а згодом до 41-ї окремої бригади. Зараз служить на Харківщині.

«Коли мене покликали долучитися до цього проєкту, це стало для мене поштовхом зробити крок з тієї зони комфорту, стало новим подихом. Перша зустріч з іншими дружинами була емоційно важким переживанням, ми відкривалися одна одній, говорили про те, що болить. Але це стало значним полегшенням для мене – знайти однодумиць. Тих, хто має схожий досвід, хто розуміє без зайвих пояснень мої переживання», – поділилася Аліна Пузакова.

У них з чоловіком є своя традиція взаємопідтримки: щоранку о 6:30 йому треба звітувати перед командуванням. Перед цим Дмитро «звітує» дружині: бажає у повідомленні доброго ранку і обов’язково – з ласкавим зверненням до неї. У відповідь Аліна теж надсилає «звіт» – з ласкавим зверненням повідомляє, як справи у неї та їхнього сина Павла, якому три з половиною роки. По вечорах же Дмитро за можливості телефонує додому – щоб почути голоси рідних, поспілкуватися.

«Для фотосесії я купила білі тюльпани – я люблю квіти, особливо білі. То був сонячний теплий день, був весняний настрій. Хочу, щоб швидше прийшов той час, коли Дмитро повернеться додому і даруватиме мені квіти знов», – додала Аліна Пузакова.

Крім фотосесії, в рамках проєкту учасниці зустрічалися з різноманітними експертками, працювали з психологом, відвідували арттерапію.

«Ми зараз продовжуємо роботу над облаштуванням “Простору хоробрих” у міському Палаці культури – тут буде ще дитяча кімната і кав’ярня. Це місце, де для родин військових проводитимуть різні заходи, зустрічі. Ми хочемо об’єднатися заради взаємопідтримки», – уточнила Валентина Пастухова.

Фотовиставка, присвячена дружинам військових, відкрита у Міському палаці Культури у Кропивницькому. По завершенню експозиції фотопортрети подарують героїням проєкту.

Останні новини по темі
У Кропивницькому підтвердили перший випадок дирофіляріозу
Дні жалоби: дві громади Кіровоградщини сповістили про загибель воїнів
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024