За 4 тисячі доларів обіцяв «імунітет» від ТЦК? На Кіровоградщині затримали правоохоронця

На Кіровоградщині викрили правоохоронця, який, за даними слідства, за 4 тисячі доларів обіцяв «клієнтам», що вони зможуть безперешкодно пересуватися містом та що ТЦК та СП у разі затримання відпускатимуть їх.
Джерело: сайт Державного бюро розслідувань.
Що відомо про схему?
Як ідеться у повідомленні, правоохоронця затримали працівники ДБР за сприяння Служби безпеки України та Національної поліції.
За матеріалами справи, правоохоронець пропонував таку «послугу» чоловікам, які не мали бронювання або законних підстав для відстрочки від військової служби.


«У разі зупинки працівниками поліції “клієнт” мав зателефонувати за визначеним номером. Після цього його нібито повинні були відпустити без доставлення до районного ТЦК та СП». Такий “імунітет” коштував 4 тисячі доларів», — зазначили у ДБР.
Підозрюваного затримали 12 липня 2026 року під час отримання чергового хабаря. Йому повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України). Санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Правоохоронцю обрали запобіжний захід — тримання під вартою з альтернативою застави. Вирішують питання про відсторонення його від займаної посади.
Примітка:
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.
Нагадаємо, у Кропивницькому Служба безпеки України викрила командира підрозділу охорони одного з районних ТЦК. Посадовця підозрюють в організації схеми незаконного сприяння ухиленню від мобілізації.




