Що робити, якщо в місті почались бойові дії (ВІДЕО)

12:34, 16 Лютого, 2022

Ютюб-канал українських мілітаристів «Хлопці з лісу» нагадує про те, як діяти, якщо у місті почались активні військові дії.

 

Якщо відомо, коли розпочнуться бойові дії в місті – їдьте з нього ще до початку бойових дій.

Заздалегідь підготуйте «тривожну валізу» – перелік найнеобхіднішого.

Якщо ви не встигли покинути місто і почались бої, то не намагайтесь тікати, адже так шанси зловити випадковий снаряд чи кулю більші. На вулицю під час бойових дій краще не виходити, тому краще зробити запаси їжі, яка не буде швидко псуватися та підготувати оселю: обклеїти вікна скотчем, щоб не отримати поранення від розбитого скла, під час обстрілів ховайтеся у ванній кімнаті.

 

Як знайти укриття в місті під час обстрілу?

Якщо обстріл застав на вулиці, то падайте на землю, зведіть ноги разом та прикрийте руками голову.

 

Якщо обстіли застали вас на вулиці:

  • Якщо потрапили під артилерійський обстріл на вулиці – заляжте в тому місці, де ви знаходитеся і лише після того, оцінивши ситуацію, рухайтеся до найближчого укриття. Рухайтеся або поповзом, або дуже короткими перебіжками. Пам’ятайте, снаряди летять швидше, ніж ви біжите!
  • Якщо опинилися на вулиці під час перестрілки – спробуйте знайти укриття. Ховатись за авто чи парканом, які легко прострілюються, не варто.
  • Будьте одягнені в цивільний одяг, не беріть камуфляжних рюкзаків, військової форми і не намагайтесь брати з собою зброю.

 

Після завершення вогню, не встаючи, оцініть ситуацію, визначте шлях до найближчого укриття від осколків. До нього треба рухатися поповзом або максимально швидкими перебіжками. До речі, осколки розлітаються вгору і вбік від місця детонації снаряду. Тому чим більше ви притиснуті до землі, тим більше шансів вижити. Тобто кращими укриттями будуть траншеї, канави, ями, воронки від снарядів, підземні переходи та метро. Якщо нічого такого поблизу немає, то підійдуть фундаменти парканів чи високі бордюри. І це все варто робити подалі від будівель чи конструкцій, які можуть обвалитися під час обстрілу.

Сховатися також можна в капітальних будівлях з підвалами, на СТО з оглядовими ямами.

Кіоски і МАФи – не найкраще місце для укриття, адже вони ненадійні і легко можуть бути зруйновані.

Головне, якщо укриваєтесь  в будівлі, – треба подалі відійти від дверей та вікон, присісти або залягти.

Якщо обстріл застав в автомобілі, то:

Якщо ви стояли в заторі, то виходьте з автівки й шукайте укриття. При цьому не варто ховатися під машиною.

Якщо обстріл застав в громадському транспорті, то найперше змусьте водія зупинити маршрутку чи тролейбус та відчинити усі двері. Тоді вже вибирайтеся і рухайтеся до найближчого укриття або залягайте.

При цьому всьому намагайтеся не піддаватися паніці.

Як знайти укриття в місті під час перестрілки?

Слід знайти укриття, яке не пробиватиметься кулями та в якому вас не буде видно стрільцю. Для укриття підійдуть стіни капітальних будівель, ями, воронки, канави.

 Більше деталей на відео.

 

Останні новини по темі
В єдності сила: у День Єднання кропивничани вийшли на марш і автопробіг (ФОТО, ВІДЕО)
biznes1
Підприємців запрошують на тренінг «Digital стратегія бізнесу» у Кропивницькому
Читайте також

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, концертів та вистав, які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 4 по 10 березня....

15:44, 3 Березня, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України розмістили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю із Кіровоградщини Івану Гончаренку звання Героя Ук...

14:07, 3 Березня, 2024

Для судів Кіровоградської області закупили поштових марок на понад 8 мільйонів гривень. Закуплених марок повинно вистачити на рік....

13:02, 3 Березня, 2024