У разі загибелі військового батьки або дружина набувають право на пенсію

13:27, 09 Травня, 2022

Цьогоріч у квітні змінили умови призначення пенсії у разі втрати годувальника. У разі загибелі військового батьки або дружина набувають право на отримання пенсії.

Про це повідомили в управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Якщо військовослужбовець помер не під час проходження служби

Право на пенсію в разі втрати годувальника за померлого військовослужбовця (чи «військового» пенсіонера) мають батьки та дружина (чоловік) незалежно від тривалості страхового стажу, якщо вони досягли віку, що дає право на призначення пенсії за віком, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058), або є особами з інвалідністю.

Розмір такої пенсійної виплати встановлюється на рівні 30% грошового забезпечення померлого годувальника.

Якщо військовослужбовець загинув, пропав безвісти в період проходження служби

Якщо військовослужбовець загинув, помер чи пропав безвісти в період проходження служби або помер після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з безпосередньою участю у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України, право на пенсію в разі втрати годувальника мають батьки та дружина (чоловік). Однак не раніше ніж за 5 років до досягнення віку, який дає право на призначення пенсії за віком, встановленого частиною 1 статті 26 Закону, тобто в 55 років, незалежно від тривалості страхового стажу.

Крім того, ця категорія утриманців має право на призначення пенсії в разі втрати годувальника, якщо вони мають право на:

  • пенсію незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону № 1058 («шахтарські» пенсії);
  • дострокову пенсію за віком при досягненні 55 років (чоловіки), 50 років (жінки), якщо є стажу 25 та 20 років відповідно;
  • пенсію за віком, призначену на пільгових умовах;
  • пенсію зі зменшенням пенсійного віку відповідно до закону, або є особами з інвалідністю.

Розміри пенсій цієї категорії утриманців встановлюється:

  • батькам (одному з батьків), дружині (чоловікові) 70% грошового забезпечення годувальника, незалежно від наявності інших непрацездатних членів сім’ї;
  • іншому непрацездатному члену сім’ї (дитині) – у розмірі 70% грошового забезпечення загиблого годувальника, двом та більше непрацездатним членам сім’ї (дітям) – по 50% грошового забезпечення.

Мінімальний та максимальний розмір пенсії

У розрахунку на кожного члена сім’ї (незалежно від причини смерті годувальника) мінімальний розмір пенсії становить не менше двох прожиткових  мінімумів для людей, які втратили працездатність – 3 868 грн, а максимальний розмір пенсії – 19 340 грн.

Автоматичний перерахунок провели

Пенсійники Кіровоградщини у квітні вже провели перерахунок пенсії у разі втрати годувальника за матеріалами 237 пенсійних справ тим, хто вже отримував цей вид пенсії. Підвищення відбулося у 74 людей. Розмір пенсії у середньому збільшився на 1498,16 грн.

«Гречка» нагадує, хто має право на пенсію, якщо рідний зник безвісти.

 

Останні новини по темі
До Дня сім’ї безкоштовна екскурсія відбудеться середмістям Знам’янки
ekskursia
Командир 57-ї ОМПБр закликав родини військових не вірити фейкам про «оточення»
Читайте також

Сьогодні, 26 лютого, у Кропивницькому повідомили про смерть місцевого 32-річного блогера Юрія Ворожка. На момент смерті він був на тренуванні в одному із спорткомплексів міста....

18:07, 26 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

16:57, 26 Лютого, 2024

Сьогодні, 26 лютого, на Кіровоградщині була оголошена повітряна тривога, водночас у сусідніх областях її не оголосили. Як виявилося, це через ворожий безпілотник, який виявили н...

16:46, 26 Лютого, 2024