Корпуси для ПК: чим відрізняються та як вибрати оптимальну модель

16:44, 25 Жовтня, 2023
РЕКЛАМА

Корпус для ПК є однією з найсуттєвіших складових комп’ютера. Навіть не виконуючи жодних завдань, він має значущий вплив на характеристики інших компонентів, можливість проведення оновлень і навіть ефективність роботи системи в конкретних режимах. Від нього залежить функціонування багатьох деталей ПК.

Корпуси: варіації та особливості

Серед найпопулярніших варіантів корпусів із вертикальним розташуванням материнських плат, відомих як Tower, виділяють чотири основних класи:

 1. Mini: корпуси з висотою до 40 сантиметрів, ідеально підходять для настільних ПК як в офісному, так і в домашньому середовищі.
 2. Midi: моделі висотою до 54 сантиметрів, є універсальними, можуть розміщуватися на стільниці або в спеціальних відсіках меблів.
 3. Full-tower: корпуси висотою до 70 сантиметрів, ідеальні для створення ігрових систем, робочих станцій та серверів на малих підприємствах.
 4. Super-tower: перевищують 70 сантиметрів, розраховані на встановлення потужного обладнання, такого як 3-4 відеокарти, великий процесорний кулер висотою понад 20 сантиметрів, два блоки живлення та материнська плата формату E-ATX.

Купити комплектуючі ПК можна в сучасному одеському магазині якісних деталей TID Тут ви знайдете широкий вибір елементів для збірки потужного функціонального пристрою для будь-яких задач.

Які ще є варіанти корпусів для комп’ютера

Горизонтальне розміщення системної плати часто використовується в офісних та мультимедійних комп’ютерах. Ця конструкція дозволяє компактно розміщувати пристрій у вузьких меблевих відсіках, таких як полиця під телевізором або під монітором на робочому столі.

Серед найкомпактніших кейсів для комп’ютерних комплектуючих є HTPC. Їхні розміри й об’єм подібні до невеликої книги. Корпуси можна легко закріпити на тильній стороні монітора або телевізора за допомогою спеціального кріплення.

Горизонтальні настільні моделі отримують такі назви, як mini-desktop, slimline або small form factor (SFF). За внутрішнім обсягом їх можна порівняти з міні- або мідівежами, що дозволяє встановлювати потужні процесори, відеокарти класу Hi-End та інші високопродуктивні компоненти. Конструкція виробів зазвичай дуже міцна, що дозволяє розміщувати на них монітори та інші пристрої.

Вибір корпуса: що врахувати під час покупки

Для користувача надзвичайно важлива сумісність корпуса з іншими компонентами комп’ютера. Під час вибору варто звертати увагу на такі характеристики, як-от:

 1. Максимальна висота, яку може прийняти процесорний кулер.
 2. Кількість слотів для встановлення розширювальних карт.
 3. Особливості роз’ємів для вентиляторів та радіаторів рідинного охолодження.
 4. Розмір гнізда для блоку живлення.
 5. Кількість місць для жорстких дисків різного типу, таких як 3,5-дюймові вінчестери, 2,5-дюймові HDD і компактні SSD.
 6. Максимально допустима довжина відеокарти.
 7. Наявність спеціальних отворів для зручного розміщення та управління кабелями, що полегшує встановлення материнської плати.
 8. Розмір отвору для роз’ємів на задній панелі корпусу.
 9. Наявність відповідних виходів для антен бездротових адаптерів Wi-Fi та Bluetooth.

Замовити в інтернеті корпус для ПК легко та зручно. Наприклад, у магазині TID в Одесі є широкий каталог деталей для різних моделей комп’ютерів. Також менеджери завжди нададуть консультацію щодо вибору оптимального варіанту під ваші цілі.

Ціна на корпуси залежать від їхнього зовнішнього оформлення та технічних характеристик. Однак завжди є вибір на будь-який бюджет та потреби.

Останні новини по темі
“Кесареві” для заробітку й якість лікування інсультів: НСЗУ має питання до лікарень Кіровоградщини
Depositphotos 118623588 S
Zagubnuv vijsk 3 copy
Олександрівська громада повідомила про загибель захисника (ФОТО)
Читайте також

Полеглому захиснику з Кіровоградщини Юрію Граховському просять присвоїти звання Героя посмертно – відповідну петицію опублікували на офіційному сайті Президента України....

16:32, 14 Квітня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 15 по 21 квітня....

15:52, 14 Квітня, 2024

Весна – час коли організми людей самі вимагають побільше вітамінів. Найбільше цього добра в овочах та фруктах. Як зробити корисне ще й смачним – пропонуємо дізнатися...

14:12, 14 Квітня, 2024