Як працює інтернет-провайдер?
Інтернет-мережа дозволяє користувачам отримувати інформацію, обмінюватися повідомленнями, переглядати відео, грати в ігри тощо, використовуючи комп’ютери, смартфони або інші пристрої. Та для цього необхідно мати доступ до Інтернету: через Wi-Fi, мобільний Інтернет або інший тип з’єднання. Цю функцію виконує інтернет-провайдер.
У свою чергу, щоб провайдер міг надавати інтернет-з’єднання своїм клієнтам, йому потрібно отримати доступ до Інтернету від іншого, більш великого постачальника. До нього інтернет-провайдер може підключатися за допомогою спеціальних мережевих з’єднань, таких як оптоволокно чи радіохвилі. Такий тип з’єднання дозволяє провайдеру отримувати доступ до Інтернету та передавати цей доступ своїм клієнтам через різноманітні технології: xDSL, FTTx, бездротовий зв’язок (Wi-Fi) тощо. Таким чином, провайдер діє як посередник між користувачем та більшим інтернет-постачальником, забезпечуючи людям можливість користуватися всесвітньою павутиною вдома чи в офісі
Інтернет-провайдери зазвичай пропонують широкий вибір послуг для дому та офісу. Так, до переліку основних сервісів “Макснет” входить:
- Високошвидкісний Інтернет
Інтернет, що працює на швидкості від 100 Мбіт/с до 1 Гбіт/с залежно від тарифного плану.
- Телебачення.
Зокрема, інтерактивне (Web TV/IPTV), кабельне, цифрове (DVB-C) телебачення.
- Телефонія.
SIP-телефонія з міським телефонним звʼязком і 0800 номерами.
Обираючи провайдера для підключення до Інтернету, зверніть увагу на декілька ключових аспектів:
- Швидкість Інтернету. Цей показник відіграє велику роль, особливо якщо Ви плануєте використовувати Інтернет для перегляду потокового відео, ігор або виконання інших великих завдань. Деякі технології, такі як оптоволоконне підключення, здатні забезпечувати гігабітну швидкість передачі даних з мінімальними затримками, на відміну від повільніших, таких як FTTB (ETTH) на базі кабелю “вита пара”, яка забезпечує швидкість до 1 Гбіт/с.
- Надійність з’єднання. Стабільний Інтернет у квартирі чи офісі дозволить Вам уникнути перерв у роботі або дозвіллі. Тут теж важливо, за якою технологією підключений Інтернет. Наприклад, Інтернет на базі технології GPON за умови резервування обладнання з боку провайдера та абонента здатен працювати навіть за відсутності світла.
- Доступність послуг та сервісне обслуговування. Також має значення вартість послуг інтернет-провайдера та наявність у нього служби підтримки, до якої клієнти можуть звернутися за вирішенням проблем у разі їх виникнення. “Макснет” пропонує різні тарифні плани (для мешканців квартир або приватних будинків, корпоративних клієнтів), а також надає абонентам телефонну підтримку або консультує їх через онлайн-чат на сайті.
Врахування цих факторів допоможе вам обрати того інтернет-провайдера, який найкраще відповідатиме Вашим потребам і бюджету.